Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США

Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США

Назва:
Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США


Аналізуючи чинне українське законодавство та практику його застосування, можна констатувати, що в нашій державі сьогодні, на жаль, існують певні проблеми, що стосуються організації захисту в кримінальному судочинстві, особливо у відношенні малозабезпечених та неповнолітніх. Безперечно, дані проблеми потребують свого законодавчого вирішення. Проте законотворча діяльність не буде достатньо ефективною, якщо при підготовці і прийнятті законів не враховувати відповідний досвід інших країн, практику застосування аналогічних нормативно-правових актів. Тому в цьому напрямку цікавим повинне бути дослідження організації захисту неповнолітніх у США, країні, стандарти якої у сфері охорони прав та свобод людини історично нерідко були взірцем для інших держав. Окремі аспекти даного питання знайшли своє відображення у роботах ряду вчених: С.А. Кабілової, Е.Б. Мельникової, В.І. Шишкіна та інших авторів [1], проте окремого повноцінного свого дослідження ця проблема поки що не отримувала. Завданням даної статті є виділення та характеристика особливостей організації захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США з метою вивчення можливостей запозичення позитивного американського досвіду для потреб правової системи України, зокрема для посилення юридичних та соціальних гарантій дітей, залучених до сфери кримінального процесу.
Для Сполучених Штатів Америки характерна особлива система захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві. Це обумовлено рядом особливостей правової системи цієї держави. Історично США були батьківщиною першої у світі системи ювенальної юстиції. Так, у Чикаго (штат Іллінойс) 2 липня 1899 року був створений перший суд у справах неповнолітніх. Пізніше мережа таких судів поширилась по всій країні. Мета суду в справах неповнолітніх полягала не стільки в тому, щоб судити злочинців, скільки в тому, щоб знаходити рішення, які найкращим чином відповідають інтересам і дитини, і суспільства. Щоб захистити дитину від розголосу, засідання були закритими. Суд у справах неповнолітніх міг вживати профілактичних заходів до "потенційних правопорушників" і засуджувати їх до невизначеного строку ув’язнення, щоб кожна дитина могла "перевиховуватися" стільки, скільки потрібно. Для керівництва і контролю за неповнолітніми після їх звільнення була введена система пробації. Система подібних судів поширилася також в інших країнах. У США до 1924 року спеціальні суди у справах неповнолітніх були утворені у всіх штатах держави, окрім двох [2, с.10].
Таким чином у першій половині 20 століття у США сформувалася система ювенальної юстиції, основним принципом якої був пріоритет виховання дитини перед її покаранням.
Основними рисами судочинства у справах неповнолітніх у таких судах була неформальність і максимальна індивідуалізація судового процесу. Центром судочинства визнавалась особистість неповнолітнього. При призначенні покарання за вчинений злочин суд повинен був виходити не з характеристики самого діяння, а з особи порушника, оцінки того, наскільки він здатний виправитись. Хоча по справах про тяжкі злочини допускалась передача неповнолітнього у загальний кримінальний суд, де судочинство щодо нього здійснювалося за правилами, встановленими для дорослих підсудних.
Однією з головних переваг процесуальної невизначеності та неформальності судочинства називалась оперативність вирішення справ неповнолітніх.
При бажанні неповнолітнього участь адвоката в справі не виключалася, проте, звичайно, мова про забезпечення підлітку захисника у справі, при неспроможності того самостійно його запросити, у той час не йшла. Вважалося, що участь адвоката a priori передбачає наявність конфлікту між інтересами неповнолітнього та інтересами держави і не сприяє неформальності процесу, надаючи йому більшої схожості з процедурою розгляду справ у загальнокримінальних судах.
Проте з розвитком системи судочинства саме ті риси, які визнавались найбільшими цінностями даної системи – неформальність і максимальна індивідуалізація процесу – почали все частіше викликати занепокоєння у американських юристів, оскільки вони досягались за рахунок відсутності яких-небудь процесуальних гарантій і породжували небезпеку порушення прав неповнолітніх, а також загрожували неповнотою розслідування, прогалинами в доказовій базі, сумнівами стосовно джерел їх отримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок