Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституційне право зарубіжних країн

Конституційне право зарубіжних країн

Назва:
Конституційне право зарубіжних країн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Конституційне право зарубіжних країн


Зміст


1. Загальна характеристика Конституції США
Концепція прав людини, що лежить в основі конституційного устрою США, виходить з ідеї про природні і невідчужувані права. Політичні права громадянина були включені в Конституцію згодом, а про соціально-економічні і культурні права в конституційних текстах взагалі не говориться (за винятком виправлення V про гарантії приватної власності). Ці права не вважаються фундаментальними і не забезпечуються судовим захистом шляхом позовів - захищаються лише похідні від них права, наприклад, право на оплату праці, а не саме право на працю. Ці пробіли конституційного регулювання заповнюються окремими законами. Мова йде, наприклад, про декілька законів, про цивільні права, прийняті у 50-60-і роки, про судові прецеденти (особливо про рішення Верховного суду США), конституції штатів (багато які з них містять хартії цивільних прав), про закони штатів. Деякі з цих законів містять нові конституційні положення, наприклад, право на інформацію, на здорове навколишнє середовище.[2]
Першим конституційним документом, у якому говорилося про права особистості в США, була Декларація незалежності 1776 р., у якій заявлялося про невід'ємні права людини - про право на життя, волю і прагнення до щастя.
Тут вперше було сформульовано і колективне право народу на повстання проти гноблення (малося на увазі колоніальне гноблення з боку Великобританії).
4 липня кожного року американська нація святкує своє народження як незалежної нації салютом і традиційними пікніками. Коли перше в історії святкування незалежності закінчилося, ті, хто його здійснили, постали перед проблемою збереження цієї незалежності. Вони пройшли через революційну війну й об'єднання тринадцяти незалежних держав в одну функціонуючу одиницю. Одинадцять років потому, багато хто з тих, хто працював на незалежність, зібралися у Філадельфії, щоб під ім'ям Конституційного Конвенту обговорити питання зміцнення національної системи уряду. Делегати Конвенту вирішили усунути існуючі статті Конфедерації, першої конституції нації, і запропонувати зовсім нову федеральну Конституцію.
Нова Конституція ґрунтувалася на трьох джерелах. По-перше, на ідеях французького Просвітництва XVIII ст., насамперед Вольтера, Руссо, Монтеск'є. По-друге, на британських традиціях парламентаризму, верховенства закону, свободи особи, що знайшли своє “оформлення” у теоріях Гоббса і Локка. По-третє, на власному історичному досвіді молодих американських колоній і штатів, відбитому в ідеях Джефферсона, Медисона, Гамільтона й інших “батьків-засновників”.
Маючи настільки солідну теоретичну базу, Конституція не стала “сухим” документом, зрозумілим лише обраним політикам – навпроти, вона свідомо написана простою і доступною мовою, адже, на думку її творців, Конституція існує насамперед для народу, а вже потім – для уряду, виконавця волі останнього.
Конституція США відрізняється логічністю і ясністю побудови, лаконізмом, без зайвої деталізації. Вона складається з 7 статей, розділених на частини (розділи).
Перші три статті встановлюють форми влади: Законодавчої (Конгрес, що складається із Сенату і Палати Представників), Виконавчої (Президент) і Судової (Верховний Суд).
Стаття 4 визначає відносини між штатами, а також між штатами і федеральним урядом.
Стаття 6 близька до неї за змістом, оскільки характеризує природу і роль Конституції як “ вищого закону країни”.
Стаття 5 передбачає порядок доповнення і внесення змін до Конституції, а Стаття 7 – порядок вступу Конституції в силу після її ратифікації 9 штатами.[12]
Аналіз змісту Конституції дозволяє виділити наступні принципи, що визначають політичний лад і систему державної влади США:
Верховенство влади народу і закону
Гарантії прав і свобод людини
Поділ влади, система стримувань і противаг
Федералізм
Можливість зміни і доповнення Конституції – внесення виправлень
Конституція США – одна з найстарших і найкоротших (містить 4400 слів не вважаючи тексту виправлень) із усіх писаних конституцій урядів, от уже протягом більш ніж 200 років продовжує ефективно діяти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Конституційне право зарубіжних країн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок