Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття головні ознаки правової держави

Поняття головні ознаки правової держави

Назва:
Поняття головні ознаки правової держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,49 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Поняття головні ознаки правової держави


ПЛАН
ВСТУП
Розділ 1. Поняття і головні ознаки правової держави....................................
Розділ 2. Формування правової держави......................................................
Розділ 3. Поняття громадянського суспільства і
співвідношення його з правовою державою..................................................
Розділ 4. Проблеми і перспективи побудови
правової держави в Україні.............................................................................
ВИСНОВОК
Список використаної літератури


ВСТУП
В ст. 1 Конституції нашої держави закріплено, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Але те, що сказано в Основному законі не дає нам приводу стверджувати, що це саме так. На наш погляд, в Україні не всі особистості усвідомлюють, що для створення правової держави необхідно виникнення деяких передумов, найважливішою з яких є громадянське суспільство, тобто відповідна зрілість традиційного суспільства.
Універсальними і тривкими устоями громадянського суспільства і правової держави вважають звичайні властивості порядності, чесності, людяності. Саме зазначені традиції дають шанс суспільству бути однорідним, а людині запобігти злу і насиллю.
Вчитаймося ще раз: порядність... чесність... людяність... Чи завжди такі якості властиві нам, чи оточують нас люди такого ґатунку? Скажімо відверто: ні.
Не випадково людство у своїй повсякденності прагне кращого, зокрема, і в таких інститутах, як суспільство, держава. Наша держава теж продекларувала формування громадянського суспільства і демократичної правової держави. З існуючих суспільно-політичних і правових проблем це — найголовніша, від розв'язання якої залежать усі інші.
Необхідність розвитку громадянського суспільства у нашій країні розглядаємо як умову виходу з кризи, оновлення, бо саме громадянське суспільство є системою забезпечення життєдіяльності соціальної, культурної і духовної сфер життя народу.
Нагальною потребою є розвиток відносин суспільства і держави. Саме у найрозвиненішій системі таких відносин вбачаємо гарантію того, що суспільство все-таки стане громадянським, а держава - правовою.


Розділ 1. Поняття і головні ознаки правової держави Усенко І.Б. Основи правознавства. Підручник. - Ірпінь: Перун,1995. - С. 55 - 58
Виходячи із сучасних поглядів, правова держава характеризується такими суттєвими ознаками (їх ще називають принципами правової держави):
1. Джерелом державної влади має бути народ. Через представницьку чи пряму демократію він формує органи влади. Виключно народові належить право визначати і змінювати форми та зміст свого державно-правового життя, створювати й ліквідовувати інститути державної влади. Одне з основних прав людини — ставити над собою ту владу, яка забезпечує реалізацію її інтересів . Наявність гарантій, які дають можливість у будь-який час змінити антинародну владу, - свідчення існування правової держави .
Панування права в управлінні державними справами . Це означає, що
влада здійснюється не шляхом суто наказних методів чи інших командно —
адміністративних засобів, а шляхом права, у визначених правом формах і
методах.
Верховенство законів у регулюванні суспільних відносин . По-перше, у
сферах суспільного життя, що підлягають правовому регулюванню, мають
панувати закони, а не підзаконні акти ( накази, інструкції та ін. ), тому що закон
найповніше відображає інтереси суспільства, чого не скажеш про підзаконні
акти, які нерідко відображають відомчі інтереси, перекручуючи при цьому
закони . По—друге, у разі суперечності між законом і підзаконним норма -
тривним актом безсумнівно має діяти закон. По—третє, закон не може бути відмінений, замінений чи зупинений підзаконним актом . І, нарешті, підзаконні акти повинні відповідати законам.
Наявність законодавчих органів і процедур, за допомогою яких створюються ефективні закони. Для того, щоб правильно відобразити інтереси суспільства в законах, необхідне існування демократичної системи виборів законодавчих органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Поняття головні ознаки правової держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок