Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порівняльний аналіз Конституції УРСР 1978 року і Конституції України 1996 року.

Порівняльний аналіз Конституції УРСР 1978 року і Конституції України 1996 року.

Назва:
Порівняльний аналіз Конституції УРСР 1978 року і Конституції України 1996 року.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Порівняльний аналіз Конституції УРСР 1978 року і Конституції України 1996 року.
Четверта Конституція УРСР була ухвалена на позачерговій сьомій сесії Верховної Раді 20 квітня 1978 року. У преамбулі цієї Конституції записано наступне: “Народ Української Радянської Соціалістичної Республіки:
керуючись ідеями наукового комунізму,
усвідомлюючи себе невід’ємною частиною всього радянського народу,
зберігаючи спадкоємність конституційного розвитку нашої країни, ідей і принципів Конституції Української РСР 1919 року, Конституції Української РСР 1929 року і Конституції Української РСР 1937 року та у відповідності з Конституцією (Основним Законом) Союзу Радянських Соціалістичних Республік 1977 року, яка закріпила основи суспільного устрою і політики СРСР, встановила права, свободи і обов’язки громадян, принципи організації і цілі соціалістичної загальнонародної держави, приймає і проголошує цю Конституцію.”
Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей приймаючи у 1996 році Конституцію незалежної України керувалась вже не ідеями наукового комунізму, а Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року при цьому усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми і прийдешніми поколіннями.
Отже, проаналізувавши тільки преамбули обох Конституцій, можна зрозуміти, що спрямованість цих Основних Законів різна.
Стаття 1. Конституції 1978 року визначала Українську Радянську Соціалістичну Республіку як соціалістичну загальнонародну державу, котра виражає волю і інтереси робітників, селян та інтелігенції, трудящих будь-яких національностей. Відповідно до Конституції України, прийнятої на п’ятій сесії ВР України 28 червня 1996 року і її третьої статті, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Отже, на відміну від Конституції 78 року, яка говорить, що держава виражає волю і інтереси робітників, селян і т.д., Конституція 96 року головним обов’язком держави визначає утвердження і забезпечення прав і свобод не робітників, селян чи інтелігенції, а просто людини.
В Конституції 78 року підкреслювалось, що УРСР є суверенна радянська соціалістична держава, яка з метою успішного будівництва комуністичного суспільства, зміцнення економічної і політичної єдності, гарантування безпеки і оборони країни в результаті вільного самовизначення її народу на основі добровільності і рівноправності разом з іншими радянськими соціалістичними республіками входить до складу Союзу РСР. Оскільки необхідність успішного будівництва комуністичного суспільства відпала (натомість виникла необхідність побудови Комунізму в окремо взятій сім’ї), а зміцнити економічну і політичну єдність і гарантувати безпеку і оборону держави є можливим і не входячи до складу Союзу РСР, то стаття перша Конституції 96 року підкреслює, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Відповідно до Статті 6 Конституції 78 року керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є комуністична партія Радянського Союзу. Стаття 15 Конституції України 96 року гарантує побудову суспільного життя на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності.
Глава 2 Конституції 78 року має назву “Економічна система”. Основу економічної системи Української РСР складає соціалістична власність на засоби виробництва у формі державної (загальнонародної) і колгоспно-кооперативної власності. У Конституції 96 року основні засади економічних відносин в Україні закріплені у статтях 13, 14, 16.
Спільною рисою обох Конституцій є наявність в одній глави, а в другій Розділу, які присвячені правам, свободам та обов’язкам громадян. Їх перелік в обох документах майже співпадає, проте є й відмінності. Так, стаття 52 Конституції 78 року гарантує громадянам Української РСР недоторканність особи і говорить, що ніхто не може бути заарештований інакше як за вироком суду або з санкції прокурора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порівняльний аналіз Конституції УРСР 1978 року і Конституції України 1996 року.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок