Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Діяльність адвоката в кримінальному судочинстві

Діяльність адвоката в кримінальному судочинстві

Назва:
Діяльність адвоката в кримінальному судочинстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Діяльність адвоката в кримінальному судочинстві
Анотація: В роботі розглядаються питання пов’язані з участю адвоката як захисника під час кримінального судочинства. Звертається увага на необхідність неухильного дотримання конституційного принципу змагальності сторін, як гарантії забезпечення всебічного, повного та об’єктивного розгляду справи. Запропоновані шляхи удосконалення діяльності адвоката.
Ключові слова: Адвокат, кримінальний процес, досудове слідство, принцип змагальності, докази.
В наукових статтях та окремих працях вітчизняних юристів досліджуються різні аспекти діяльності адвокатів. Звертається увага щодо природи адвокатури, її місця в загальній системі державних органів та громадських організацій, однак багато спірних питань, що стосуються даного виду процесуальної діяльності висвітлені недостатньо.
Слід зазначити, що соціальне значення адвокатури тісно пов’язане з становищем особи у суспільстві. Держави, для яких найвищою соціальною цінністю є життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека людини приділяють належну увагу формуванню адвокатури як сильного, самостійного правового інституту.
На жаль в Україні впродовж тривалого часу відбувалося постійне втручання в діяльність адвокатури з боку тоталітарного режиму, що призвело до унеможливлення виконання нею основних функцій пов’язаних із захистом порушених прав та інтересів громадян. Таке положення зумовило необхідність реформування законодавства, яким регулюється діяльність зазначеного інституту. Суттєвим кроком, на цьому шляху стало прийняття в 1992 році Закону України „Про адвокатуру” [1], та ряду інших законів [2,3], що дозволило суттєво покращити положення. Зокрема, розширилися організаційні форми діяльності адвокатів ( право займатись адвокатською діяльністю індивідуально, відкривати адвокатські бюро, фірми, контори), розширено статус адвоката при здійсненні захисту в кримінальних справах і представництві інтересів громадян, тощо. Однак, залишається ряд невирішених суттєвих проблем, які перешкоджають адвокатам належно виконувати покладені на них завдання.
В рамках даної статті ми хочемо зупинитися лише на деяких проблемних аспектах кримінально-процесуальної діяльності адвокатури України в сучасних умовах.
Відповідно до ст. 129 Конституції України до основних засад судочинства відноситься змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Принцип змагальності та диспозитивності закріплений також в ст. 16-1 КПК України.
Юридична енциклопедія визначає змагальність як одну з конституційних засад кримінального судочинства, що означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам – учасникам певної справи обстоювати свої або представлювані ними права та законні інтереси, свою позицію у справі і є процесуальною гарантією всебічного, повного та об’єктивного з’ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі [4, С.625-626].
Українські процесуалісти вказують, що принцип змагальності полягає в тому, що в судовому засіданні між собою ведуть процесуальний спір дві сторони: сторона обвинувачення і сторона захисту. Кожна з них обстоює тими засобами, які дозволяє кримінально-процесуальний закон, свою правову позицію, права та законні інтереси, допомагаючи таким чином суду повно, всебічно і об’єктивно дослідити всі обставини справи з метою з’ясування істини і прийняття правильного рішення. Реально принцип змагальності може діяти лише за умови розмежування в суді трьох основних кримінально-процесуальних функцій – обвинувачення, захисту і вирішення справи [5, С. 9 ; 6, С. 9].
Принцип змагальності ґрунтується на тому переконанні, що протилежність інтересів сторін є найкращою гарантією для забезпечення повноти подання фактичного матеріалу.
Для ефективної боротьби з правопорушеннями держава створює спеціальні органи, єдиною функцією яких є правоохоронна діяльність. Такими органами є прокуратура, СБУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діяльність адвоката в кримінальному судочинстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок