Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Неправомірне використання ділової репутації підприємців

Неправомірне використання ділової репутації підприємців

Назва:
Неправомірне використання ділової репутації підприємців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,52 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Кафедра «Правознавство»
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Тема:
«Неправомірне використання ділової репутації підприємців»


Неправомірне використання ділової репутації підприємців
Одним з трьох видів правопорушень, названих у Законі "Про захист від недобросовісної конкуренції", є неправомірне викорис-тання ділової репутації суб'єкта господарювання.
Більше половини всіх порушень у вигляді недобросовісної конкуренції, виявлених та пригашених органами Антимонополь-ного комітету України, пов'язані з неправомірним використанням ділової репутації підприємців.
Аналіз недобросовісної конкурентної практики свідчить, що найпоширенішою категорією протиправних дій було незаконне використання чужої ділової репутації.
Він включає три склади правопорушень:
1) неправомірне використання чужих позначень, рекламних матеріалів, упаковки;
2) неправомірне використання товару іншого виробника;
3) копіювання зовнішнього вигляду виробу .
Згідно зі ст. 4 Закону "Про захист від недобросовісної конку-ренції" неправомірним використанням чужих позначень, рек-ламних матеріалів та упаковки є використання без дозволу уповноваженої на те особи чужого імені, фірмового найменуван-ня, знаків для товарів і послуг, інших позначень, а також реклам-них матеріалів, упаковки товарів, назв літературних, художніх творів, періодичних видань, назв місць походження товарів, що може призвести до змішування з діяльністю іншого суб'єкта господарювання, який має пріоритет на їх використання. Отже, цей склад правопорушення пов'язаний з незаконним використан-ням результатів інтелектуальної діяльності й засобів індивідуалі-зації або підприємця, або його товарів, послуг без згоди їх законного власника.
Значна частина порушених справ з недобросовісної конкурен-ції у підприємництві стосувалася неправомірного використання товарних знаків, фірмових найменувань, імітації, копіювання та прямого відтворення товару іншого підприємця, самочинного використання його імені.
Знак для товарів і послуг - це позначення, за яким товари (послуги) одних підприємців відрізняються від однорідних товарів (послуг) інших підприємців. Згідно із Законом України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" об'єктом знака можуть бути словесні, зображувальні, об'ємні та інші позначення або їх комбінації, виконані у будь-якому кольорі або поєднанні кольорів. Право власності на знак посвідчується свідоцтвом, яке надає його власникові виключне право користуватися і розпоряд-жатися ним на свій розсуд. Свідоцтво також надає його власникові право забороняти іншим особам використовувати зареєстрований знак без його дозволу, за винятком випадків, коли використання знака не визнається згідно із Законом порушенням прав власника свідоцтва. Отже, неправомірним слід визнавати будь-яке викорис-тання знака для товарів і послуг іншими особами без дозволу його власника, у тому числі застосування його на товарах і при наданні
послуг, на упаковці товару, у рекламі, друкованих виданнях, на вивісках, під час демонстрування експонатів на виставках і ярмарках, у проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документа-ції, пов'язаній із введенням товарів і послуг у господарський обіг.
Радгосп-завод (Закарпатська обл.), не маючи дозволу Кшшського виноробного заводу (Одеська обл ) - власника знака для товарів і послуг "Вінок Дунаю", випускав та реалізовував вино "Вінок Дунаю" згідно з сертифікатом відповідності, виданим Закарпатським дер-жавним, центром стандартизації, метрології та сертифікації (далі - ДЦСМС). Після отримання заяви уповноваженого представника Клійського виноробного заводу Закарпатський ДЦСМС припинив дію сертифіката відповідності на випуск та реалізацію радгоспом-заво-дом вина "Вінок Дунаю".
Згідно з експертним висновком патентного повіреного використан-ня радгоспом-заводом знаків для товарів і послуг (пляшки, етикетки та кольєретки), власником яких є Юлійський виноробний завод, на ринку однорідних товарів може ввести споживача в оману стосовно особи, що виробляє та реалізує товар, і призвести до змішування діяльності зазначених суб'єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Неправомірне використання ділової репутації підприємців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок