Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

Назва:
Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,41 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173


Зміст
Вступ
1. Зміст статті 173 з законодавства України про адміністративну відповідальність.
2. Суть поняття дрібного хуліганства.
3. Розгляд суддею справ про адміністративне правопорушення.
4. Судова практика по справам про хуліганство.
Висновок


Вступ
Громадський порядок - складне і багатогранне явище суспільного життя. Це система відносин, засноваих на дотриманні різноманітних соціальних норм (правових, соціално-етичних) і правил соціального життя. В своїй сукупності ці норми забезпечують громадський спокій, спиятливі умови для сусільно-корисної праці трудящих, нормальний розпорядок їх відпочинку і побуту, повагу честі та гідності громадян.
З правової очки зору посягати на громкадський порядок означає посягати на норми адміністративного прва, що регулюють, охороняють вищесказані відносини.
Міцний громадський порядок - одна з найважливіших гарантій здійснення громадянами їх суб"єктивних прав і виконання ними обов"язків, єдина гарантія забезпечення законності і правовпорядку.
Адміністративними правопорушеннями є дрібне хуліганство, азартні ігри й гадання в громадських місцях, невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов"язків по вихованню чи навчанню дітей, порушення норм протиалкоольного законодавства (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, на виробництві, поява в цих місцях у п"яному вигляді, самооноваріння або придбаня самогону або інших спиртних напоїв домашнього виготовлення), доведення неповнолітніх до стану сп"яніння.
В даній крсовій роботі ми розглянемо найбільш поширене правопорушеня - дрібне хуліганство, а саме практику розгляду у суді справи по ст. 173.


1. Зміст статті 173 з законодавства України про адміністративну відповідальність.
С т а т т я 173. Дрібне хуліганство.
Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпання до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян,-
тягне за собою накладання штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного місяців з відрахуванням двадцяти прцентів заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, засосування цих заходів буде визнано недостатнім,- адміністративний арешт а строк до п"ятнадцяти діб.
(Статя 173 із змінами, внесеними згідно із Законом №55/97- ВР від 07.02.97)


2. Суть поняття дрібного хуліганства.
Дрібне хуліганство - нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпая до громадян таінші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Розглянемо основні елемент цього правопорушення. Нецензурна лайка та образливе чіпання до громадян - це дії, що принижують честь і гідність людини.
суб"єктом цього правопорушеня може бути осудна, тобто психічно здорова особа, що досягла 16 річного віку. Якщо дрібнохулганські дії вчиняє особа у віці від 14 до 16 років, то на її батьків або осіб, що їх замінюють, накладається шраф у розмірі від десяти до тридцяти карбованців. Однак це не означає, що вказані особи є суб"єктами хуліганства. Вони несуть відповідальність не за дрібне хуліганство, а за неналежне виховання дітей.
Хуліганство - правопоруення, що має різноманітні прояви. Залежно від місця і способів вчинення протиправних дій та засобів, що використовуються при цьому, зустрічається хуліганство побутове,квартирне, телефонне, радіохуліганство тощо.
Радіохуліганство можна поділити на дві групи. До першої входять радіолюбителі - початківці, ті, що мають малопотужну радіоапаратуру і "працюють" переважно вдень. Друга група це ті, які входять в ефір лише вночі при допомозі саморобних (іноді виготовлених на високому професійному рівні) радіопередачів.
Одним із різновидів хуліганства є спортивне хуліганство. На жаль, інколи самі спортсмени провокують глядачів на хуліганські вчинки. Футболісти та їх тренери часом заперечують якесь рішення арбітрів. У конфлікти втягуються глядачі, оскільки до них апелюють гравці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок