Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Рівень довіри до поліції (міліції): крос-національні зіставлення

Рівень довіри до поліції (міліції): крос-національні зіставлення

Назва:
Рівень довіри до поліції (міліції): крос-національні зіставлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,72 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Рівень довіри до поліції (міліції): крос-національні зіставлення


Рівень довіри населення до соціальних інститутів є важливим показником легітимності та ефективності державної влади. Показник довіри, поряд з іншими об’єктивними (статистичними) відомостями, міститься у Комплексній системі оцінки діяльності органів внутрішніх справ та окремих підрозділів, що запроваджена з 2002 року у Російській Федерації. Керівництво польської поліції звертає увагу на результати соціологічних опитувань (загальнодержавних, регіональних, тематичних), що проводять незалежні дослідницькі організації. На державні органи, зокрема поліцію, покладається низка соціально орієнтованих функцій. Для перевірки якості роботи правоохоронців в Європі, США та деяких інших країнах світу запровадженні незалежні опитування. В містах Австрії та Німеччини поліція виступає ініціатором обстежень громадської думки з питань довіри до правоохоронців, їх іміджу тощо [1; 2]. Одним із критеріїв ефективності діяльності міліції, на який все частіше звертає увагу керівництво держави та МВС України, може виступати громадська думка [3, c. 7]. Соціологічна наука часто виступає як соціальна технологія, що дає змогу оцінити ситуацію у певній сфері, здійснити моніторинг явища та виробити на цій основі практичні рекомендації по удосконаленню діяльності соціальної організації, виокремити категорії людей за ступенем довіри соціальному інститутові [4; 5]. Метою публікації є аналіз широкого спектру сучасних досліджень, які відбивають довіру до правоохоронних інститутів, насамперед поліції (міліції), визначення на цій основі основних тенденцій громадської думки. Слід підкреслити, що порівняння даних щодо довіри в різних країнах можливе лише в межах проектів, що здійснені за єдиною методикою у певному регіоні, і, навіть показники, отримані в одній країні різними дослідниками, можуть не співпадати.
Ряд міжнародних соціологічних проектів включає в опитувальники запитання щодо довіри до поліції. Цей індикатор у загальному вигляді відбиває ставлення населення до даного правоохоронного інституту. Про важливість такого феномену, як довіра, та його вимірювання свідчить порядок денний Світового економічного форуму у швейцарському Давосі у 2003 р., на якому компанія “Геллап Інтернешнл” (США) презентувала дані обстеження громадської думки. Було опитано близько 36 000 респондентів у 47 країнах світу. Результати соціологічного опитування “Голос народу” (2002 р.) свідчать, що поліції довіряють у світі 57 % населення (6 місце у рейтингу і 17 соціальних інститутів) [6].
У Європі, зокрема, під егідою Євросоюзу реалізовано два проекти – “Євробарометр”(з 1972 р.) – соціологічне опитування близько 1000 респондентів у кожній країні Євросоюзу, яке проводиться двічі на рік, та “Кандидати на вступ до Європи” (з осені 2001 р.), яке здійснюється щорічно з аналогічною вибіркою.
Дані “Євробарометра” протягом останніх двох років свідчать, що найбільшою довірою у жителів Євросоюзу користуються армія та поліція. Зокрема, поліцію підтримує понад 60 % респондентів (перше або друге місце за рейтингом з 14 соціальних інститутів) [7]. За результатами “Євробарометра” № 60 найбільшою довірою поліція користується у скандинавських країнах – Фінляндії (88 %), Данії (86 %), а також у Німеччині (75 %) та Австрії (76 %) [8]. Далі за рейтингом довіри йдуть Греція (72 %), Італія (71 %), Швеція (70 %), Люксембург (65 %), Ірландія (62 %), Португалія та Іспанія (по 59 %), Нідерланди (58 %), Франція (55 %), Великобританія (55 %) та Бельгія (52 %). Дослідження компанії GfK (Німеччина) в квітні і травні 2004 р. стосувалося довіри респондентів до різних професій. Загалом понад 60 % населення країн Західної Європи довіряє поліцейському: у Фінляндії – 90 %, Швеції та Данії – 85 %, Швейцарії – 80 %, Німеччині – 78 %, Великобританії – 76 %, Італії – 79 %, Австрії – 76 %, Нідерландах – 74 %, Іспанії та Бельгії – 73 %, Франції – 63 %, Греції – 60 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рівень довіри до поліції (міліції): крос-національні зіставлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок