Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та види торгівельної діяльності

Поняття та види торгівельної діяльності

Назва:
Поняття та види торгівельної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
ВСТУП
Поняття та види торгівельної діяльності.
Організаційно правові форми торгівельної діяльності.
Публічні вимоги щодо порядку здійснення торгівельної діяльності.
Облік розрахункових операцій у сфері торгівлі.
ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
Торгівля - одна з перших господарських галузей, з якої почався про-цес демонополізації економіки з поступовою заміною адміністративної управлінської вертикалі на горизонтальні зв'язки між ринковими струк-турами.
За нових економічних умов роль і місце держави в управлінні торгів-лею стали менш вагомими і змінили свій економічний та правовий зміст.
Найбільш характерною ознакою останніх змін у взаємовідносинах між державою і суб'єктами ринку є заміна управлінських форм на регу-люючі.
Разом з тим відмова від прямого галузевого управління і організацій-но-правові перетворення не призвели до автоматичного подолання гос-подарських труднощів, з якими зіткнулися торговельні підприємства.
Стан сучасного етапу соціального і господарського реформування економіки та аналіз позитивних і негативних результатів цього процесу зумовлюють об'єктивну доцільність прийняття Концепції розвитку внут-рішньої торгівлі України як документа, в якому окрес-лювалися б актуальні напрями ринкових перетворень і шляхи стабілізації відносин у сфері торговельної діяльності.
Досвід економічно розвинутих країн свідчить про дієвість регулю-ючих державних функцій, якщо вони базуються на досконалій норматив-но-правовій базі, розвинутій інфраструктурі ринку, чіткому функціону-ванні органів управління, ефективній системі соціального захисту спо-живачів у ринкових умовах.
Низка Законів та підзаконних нормативно-правових актів визначають загальну стратегію і пріоритетні напрями держав-ного регулювання розвитку внутрішньої торгівлі у ринково орієнтованій системі господарських відносин і спрямована на підвищення ефектив-ності організаційно-економічних перетворень в торгівлі.
Торгівля є і буде найважливішою сферою формування і стабілізації споживчого ринку, координуючою ланкою в системі міжгалузевих, регіональних та міжрегіональних зв'яз-ків, дійовим механізмом задоволення соціальних потреб і недопущення соціальної напруженості в суспільстві.
В даній курсовій роботі я розгляну правове регулювання торгівельної діяльності.
Поняття та види торгівельної діяльності.
Торгівельна діяльність в Україні регулюється різними нормативними актами. До них належать Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, Закони України „Про захист прав споживачів”, „Про споживчу кооперацію”, „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, „Про забезпечення санітарного й епідеміологічного благополуччя населення”, постанова Кабінету Міністрів України про „Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення”.
Розглянемо найбільший підзаконний акт у сфері торгової діяльності про «Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення», який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833 (далі - Порядок і правила) та одноразово розкриємо поняття та види торгівельної діяльності.
Виходячи із значення п.1, даний Порядок і правила визначають:
- загальні умови заняття торговельною діяльністю;
- основні вимоги до торгової (торгово-виробничої) мережі і торговому обслуговуванню громадян, що придбавають товари для власних побутових потреб у підприємств (їх об'єднань), установ, організацій незалежно від форм власності, громадян-підприємців і іноземних юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність на території України у сфері роздрібної торгівлі (далі - господарюючі суб'єкти).
Принципове значення має поняття торговельної діяльності, яка відповідно до п.2 Порядку і правил визначена як «ініціативна, самостійна діяльність юридичних осіб і громадян по здійсненню купівлі і продажу товарів народного споживання з метою отримання прибутку».
Згідно п.5 Порядку і правил торгова діяльність може здійснюватися в сферах:
- роздрібної торгівлі;
- оптової торгівлі;
- торгово-виробничої (громадське харчування).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поняття та види торгівельної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок