Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Джерела патентної інформації

Джерела патентної інформації

Назва:
Джерела патентної інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Джерела патентної інформації.
Державна науково-технічна бібліотека (ДНТБ) та подібні організації, які містять інформаціюну базу технічної документації тощо є головними збирачами і утримувачами джерел патентної інформації в Україні.
Формування якісного і науково обґрунтованого комплексу фондів на основі новітніх технологій одна з головних задач ДНТБ.
Багатогалузеві та багатовидові фонди бібліотеки акумулюють знання в галузі науки, техніки, економіки на традиційних та сучасних носіях інформації.
Їх комплектування здійснюється на основі перспективного тематико-типологічного плану, який базується на Посланні Президента України Верховній Раді України "Україна: поступ у ХХІ століття (стратегія економічного та соціального розвитку на 2000 - 2004 р. р.)"; Законі України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" #1561-ІІІ від 16 березня 2000 р.; Законі України "Про обов'язковий примірник документів" #595-ХIV від 9.04.99 р.; Інструкції про організацію передачі та обліку документами між бібліотеками України #385 від 8.07.96 р.; статуті ДНТБ України
Завдяки існуючому статусу, бібліотека має право на одержання обов'язкового безкоштовного примірника усіх видань науково-технічного характеру, які друкуються в Україні, в тому числі нормативно-технічної та патентної документації, що гарантує повноту комплектування вітчизняних фондів.
Патентний фонд, найбільший в Україні - 17,7 млн. примірників патентних документів 59 країн світу, 4 міжнародних організацій (ВОІВ, ЄПВ, АРІРО, ОАРІ), країн Бенілюксу, англійської інформаційної фірми "Derwent" та видань ВНДІПІ (Росія). Склад та повнота фонду по країнах різні. Патентна документація, представлена у фонді:
Описами до охоронних документів на об’єкти промислової власності.
Офіційними бюлетенями та реферативними виданнями патентних відомств.
Репродукційними реферативними та бібліографічними виданнями ВНДІПІ (Росія) за матеріалами зарубіжних патентних відомств.
Міжнародними та національними покажчиками класів винаходів, промислових зразків, товарних знаків.
Систематичними, нумераційними та іменними покажчиками до вітчизняних та зарубіжних патентів.
Патентно - правовою літературою.
Фонд нормативно-технічних документів - 400 тис. примірників державних стандартів України та міжнародних (регіональних) стандартів, нормативних документів з будівництва та архітектури інформаційних та довідкових видань з питань стандартизації, метрології, сертифікації.
Завдання фонду НТД - забезпечення суб.єктів господарської діяльності, науково - технічних, інженерних та інших громадських об'єднань та окремих громадян різнобічною, актуалізованою інформацією щодо нормативних документів, створення умов для випуску конкурентноспроможної продукції та послуг високої якості, поліпшення умов праці та охорони навколишнього середовища.
Щорічне поповнення фонду НТД за останні 5 років налічує понад 1000 документів. Обов.язковий примірник складає біля 75% від нових надходжень до цього фонду.
До нормативних документів та ДПА щорічно вноситься майже 10 тис. відомостей щодо чинності документів, наявності змін, поправок та іншої інформації.
Фонд промислових документів - 600 тис. Примірників галузевих та номенклатурних каталогів України та провідних зарубіжних фірм, оглядів діяльності фірм, їх виробничих програм, проспектів та каталогів на обладнання та технологічні лінії, фірмових документів, прейскурантів, каталогів-довідників.
Ці видання належать до найбільш оперативних джерел інформації. Вони містять систематизований перелік продукції, відомості про вироби, що рекомендовані до серійного виробництва, а також про такі, що знімаються з виробництва, відомості про зміни в технічних параметрах, технічні характеристики, забезпечують достовірність та повноту інформації.
Фонд неопублікованих документів - становить понад 1 млн. примірників звітних документів про виконані науково-дослідні та дослідно-конструкторські розробки (НДДКР), кандидатських і докторських дисертацій, перекладів, депонованих наукових робіт з усіх галузей знань на традиційних та новітніх носіях інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Джерела патентної інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок