Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Судова балістика та вибухотехніка

Судова балістика та вибухотехніка

Назва:
Судова балістика та вибухотехніка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,71 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Судова балістика та вибухотехніка


План
Поняття судової балістики та її наукові основи
Об'єкти дослідження судової балістики і завдання, що нею вирішуються
Ознаки вогнепальної зброї та її криміналістична класифікація
Класифікація боєприпасів до вогнепальної зброї та інших, окрім зброї, об'єктів балістичних досліджень
Механізм утворення слідів зброї на гільзах
Механізм утворення слідів зброї на кулі
Питання, що вирішуються судово-балістичною експертизою
Дослідження криміналістичної вибухотехніки, її наукові основи та завдання
Об'єкти вибухотехнічних досліджень і питання, що ними вирішуються


Поняття судової балістики та її наукові основи
Терміном "балістика" (від грецького слова "бало" - кидаю) прийнято визначати як галузь військової науки, предметом вивчення якої є закономірності руху снаряда каналом ствола й за траєкторією польоту в повітрі. Під час розслідування кримінальних справ певну роль у встановленні обставин їх вчинення відіграють дослідження вогнепальної зброї, боєприпасів, вистріляних культа гільз, предметів із слідами пострілу чи слідами зберігання зброї. Отримані результати огляду й експертного дослідження вказаних об'єктів дають можливість висувати обґрунтовані версії, встановлювати винних та низку інших обставин, що мають значення для справи. Вирішенню цих питань допомагають спеціалісти в галузі судової балістики.
Судова чи криміналістична балістика-це галузь криміналістичної техніки, яка вивчає ознаки вогнепальної зброї й боєприпасів до неї, закономірності виникнення слідів їх застосування, розробляє засоби й методи виявлення, фіксації, вилучення й дослідження таких слідів для встановлення певних обставин розслідування злочинів з метою встановлення істини, а також надає рекомендації щодо запобігання вчиненню злочинів з використанням вогнепальної зброї.
Наукові основи судової балістики формувалися в процесі активного пристосування досягнень природничих й технічних наук для потреб судочинства. Найсуттєвіший вплив на їх формування виявили принципи військових наук, артилерії і загальної балістики, військово-польової хірургії. Досягнення в цих галузях знань дали змогу виявити криміналістично значущі закономірності дії вогнепальної зброї, руху снаряда в каналі ствола й за траєкторією, закономірності дії снаряда на перешкоду тощо. Це слугувало науковою базою для подальшого пізнання криміналістичних закономірностей, що пов'язані з використанням вогнепальної зброї із злочинною метою, зокрема, закономірності утворення слідів на кулях й гільзах, на перешкодах залежно від дистанції пострілу тощо.
Розвиток судової балістики тісно пов'язується з розвитком і досягненнями криміналістичної трасології. Трасологічні методи знайшли широке застосування в ідентифікаційних дослідженнях зброї, боєприпасів, куль, гільз. У таких дослідженнях широко використовуються положення криміналістичної ідентифікації та діагностики. Знання цих закономірностей стало основою розробки спеціальних засобів, прийомів і методів роботи з балістичними об'єктами.
Судова балістика широко застосовує досягнення фізики, хімії, судової медицини, судової фотографії. Судово-балістична експертиза проводиться із застосуванням різноманітних оптичних приладів, фотографії та електрофотографії, спектрографії і рентгенографії.
Об'єкти дослідження судової балістики і завдання, що нею вирішуються
Судову балістику, як розділ криміналістичної техніки, вирізняє специфіка об'єктів дослідження й коло питань, які нею вирішуються. Потреба в застосуванні судово-балістичних знань може виникнути в процесі розслідування будь-якого злочину, коли трапляються вогнепальна зброя, бойові чи мисливські припаси до вогнепальної зброї, труп зі слідами вогнепального ушкодження тощо.
Найбільш розповсюдженими об'єктами дослідження криміналістичної балістики є:
- ручна нарізна й гладкоствольна вогнепальна зброя заводського виготовлення (гвинтівки, карабіни, автомати, пістолети, мисливські рушниці), перероблена (обрізи, газова зброя, що пристосована для бойової стрільби), саморобна;
- окремі частини й приладдя зброї;
- боєприпаси;
89
- перешкоди зі слідами застосування зброї;
- засоби, пристрої, інструменти, що були використані для виготовлення зброї чи спорядження боєприпасів;
- предмети зі слідами зберігання зброї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Судова балістика та вибухотехніка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок