Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Окремі питання організації судів апеляційної ланки

Окремі питання організації судів апеляційної ланки

Назва:
Окремі питання організації судів апеляційної ланки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Окремі питання організації судів апеляційної ланки


Соціально-політичні зміни в Україні, відображенням яких є штучно підсилені владні суперечки, низький рівень правової культури в суспільстві, недостатність фундаментальних наукових досліджень, які висвітлювали б істотні недоліки в організації судової влади і вказували шляхи їх виправлення, та фактичне нехтування досвідом вітчизняного судового будівництва з урахуванням реалій економічного стану держави, суттєво гальмують реформаторську ходу. Практичним утіленням цього є наявність законопроектів про судоустрій і про статус суддів, що знаходяться на розгляді в парламенті. Однак вони не дають вичерпної відповіді на питання, пов'язані з організацією та функціонуванням стабільної системи судової влади [1], [2]. Автори реформ, пропонуючи або незначні зміни, або прагнучи впровадити революційні перетворення, які тільки підкреслюють неприродність і надуманість окремих положень реформування, не вирішують проблем, що існують у судовій владі. Наведене може мати наслідком ускладнення здійснення такої влади та негативно відобразитися на процесі реалізації захисту прав і свобод громадян.   
На наше переконання, існує два основних напрями здійснення судово-правової реформи, які матимуть на меті її реалізацію на завершальному етапі: 1) впровадження якісних перетворень у межах чинних конституційних приписів; 2) проведення відповідних заходів на підставі внесення змін до Конституції України. Держава уже протягом тривалого часу займається "косметичним ремонтом" судової влади і правосуддя у межах діючого Основного Закону, результатом чого є прийняття Закону України "Про судоустрій України" (далі - Закон), нового ЦПК України та КАС України тощо. Разом із тим, законодавець, "підганяючи" у такий спосіб судову владу під недосконалі конституційні норми, не рухається вперед.
Згідно із приписами ч. 4 ст. 125 Основного Закону в Україні відповідно до закону діють апеляційні та місцеві суди. Ці конституційні положення відображені у нормах ст.ст. 18, 21 і 25 Закону. Так, за змістом ст. 18  складовою частиною системи судів загальної юрисдикції є, зокрема, апеляційні суди та Апеляційний суд України (не діє), які, відповідно до ч. 1 ст. 25 цього ж Закону поділяються на загальні та спеціалізовані - адміністративні, господарські. На даний час діють 49 судів апеляційної ланки. Разом із тим, аналіз положень законодавства, що регламентують організацію і склад (види) апеляційних судів, свідчить про наявність низки проблем.
Відповідно до ст.ст. 124 і 125 Конституції України судова система складається із Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції. Тобто поділ системи судів у державі з урахуванням функціонування Конституційного Суду України обумовлюється виділенням у ній судових органів, які здійснюють конституційну та загальну юрисдикцію. Крім того, необхідність дотримання конституційного принципу спеціалізації у побудові судової системи передбачає виокремлення серед судів загальної юрисдикції спеціалізованих судових органів, які мають компетенцію з вирішення спорів у певній нормативно визначеній сфері правовідносин. Внаслідок такого поділу юрисдикцій загальні суди повноважні розглядати тільки цивільні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення, а спеціалізовані - адміністративні та господарські.
Зазначимо про реалізацію принципів побудови судової системи, що закладені в назві "апеляційний суд". Для цього доцільно звернутися до системи судів загальної юрисдикції, відображеної у ст. 18 Закону. Якщо назва "місцевий суд" тяжіє до принципу територіальності із вкрапленням спеціалізації суддів щодо розгляду окремих категорій справ, у назві "Верховний Суд України" поєднання територіальності і спеціалізації відображено у повному обсязі, оскільки такий суд є єдиним найвищим судовим органом у державі із запровадженням галузевої спеціалізації на рівні судових палат, то назва "апеляційний суд" убачається похідною від вимог п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України і несе в собі швидше віддзеркалення процесуального становища такого суду, аніж поєднання принципів територіальності і спеціалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Окремі питання організації судів апеляційної ланки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок