Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Держава і право ФРН

Держава і право ФРН

Назва:
Держава і право ФРН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,46 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Держава і право ФРН

ПЛАН

Вступ ст. 1 - 3

1. Конституційно – правова природа федералізму:

1.1 Місцеве самоврядування в ФРН через призму міжнародно - правового досвіду .ст. 4-8

1.2 Політико – правові та історичні передумови виникнення федералізму в ФРН ст.8

1.3 Правове закріплення федералізму в ФРН ст.9-14

1.4 Механізм узгодження інтересів суб’єктів місцевого

самоврядування і Федерації .ст.15-21

2. Розвиток континентальної системи місцевого самоврядування в ФРН:

2.1 Особливості реалізації континентальної системи місцевого самоврядування в землях ФРН ст.22-27

2.2 Представницькі органи місцевого самоврядування ст.28-29

2.3 Виконавчі органи самоврядування .ст.30-31

2.4 Нагляд за місцевим самоврядуванням .ст.32-33

5. Висновок ст.34-35

7. Список використаної літератури ст.36

1.Конституційно – правова природа федералізму ФРН

1.1 Місцеве самоврядування в Німеччині через призму міжнародно - правового досвіду

Федералізм – означає основний політичний принцип об’єднання різних, в загальному рівноправних, як правило, раціональних політичних громад, які, тим чи іншим чином повинні бути об’єднані для досягнення спільних цілей [1]

Федерація – Держава, яка є об’єднанням відносно самостійних регіонів, державних утворень[2].

Федерація є комплексною і завжди свідомо створюваним державним утворенням. Вона може створюватися шляхом об'єднання незалежних держав, як це відбулося в США в 1787 році, в Канаді в 1867 році, в Австралії в 1901 році.

Вона може нав'язуватися зі сторони колишніми колонізаторами при наданні незалежності, що було характерне для Латинської Америки і ряду Британських колоній. Такий "нав'язаний" федералізм рідко буває стабільним і здібним до подальшого саморозвитку. У цьому плані типовий приклад Східно-африканської федерації, що не довго проіснувала, включала Кенію, Танганьіку (тепер - Танзанія) і Уганду.

Нарешті, третій шлях (шлях Росії, Бельгії, Німеччини, Австрії) - шлях перетворення унітарної держави у федеральну.

Для того, щоб повною мірою зрозуміти особливості федералізму в ФРН, необхідно провести порівняння з іншими федеративними республіками. Найбільш виразними прикладами можуть служити Сполучені Штати Америки та Індія. Федерації утворюються або в результаті договору між незалежними державами, що усвідомили необхідність державного об'єднання для сумісної реалізації своїх загальних інтересів і перетворювалися в суб'єкти федерацій та шляхом приєднання інших територій (США), або в результаті особливостей історичного розвитку держави із зростанням ступеня автономії територіальних одиниць вищого рівня(земель) і придбання ними рис держави(ФРН),або в результаті багато національного складу населення (Індія). Залежно від цього розрізняються договірні і конституційні федерації. Ці форми можуть переходити одна в іншу та утворювати різні види федерацій. Наприклад, США виникли як результат договору між 13 штатами, що повалили в сумісній боротьбі британський колоніальний уряд. Надалі вони приєднували тим або іншим чином нові території і формували їх як штати (так виникли, наприклад, Луїзіана, Техас), а також перетворювали в штати окремі колонії (наприклад, Гавайські острови)[3]. На даний момент США складається з 50 штатів і федеральний округ Колумбія з розташованою в ньому столицею – м. Вашингтон. Територія федерації включає також острови Уперто -Ріко ,Гуам, острови Мікронезії(Палау, Споучені Штати Мікронезії). Останні є ”асоційованими державами”(Залежні теріторії) із США. Пуерто-Ріко вважається державою, що вільно приєдналася” до США. Крім того в прямому правлінні знаходяться острови Самоа[4].

По іншому утворилась Республіка Індія. 3Вона виникла в результаті деколонізації залежних від Британії територій. Особливості національного складу населення зумовили виникнення федерації. Так, на території країни про живає велика кількість народів: гіндустанці, бенгальці, біхарці, телуру, таміли, маратхі, ассамці та інші[5]. За таких обставин, для врахування всіх етнічних особливостей виникає потреба в широкому місцевому самоврядуванні .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Держава і право ФРН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок