Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Куріння та діти: як захистити права дітей

Куріння та діти: як захистити права дітей

Назва:
Куріння та діти: як захистити права дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,81 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Куріння та діти: як захистити права дітей

Зміст

1. Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини – 3 стр.

2. Конвенція про права дитини – 3 стр.

2.1. Право на здоров’я – 4 стр.

2.2. Тютюн та здоров’я – 5 стр.

3. Тютюн є прямою загрозою правам дитини – 6 стр.

4. Право дитини бути вільним від куріння дорослих – 7 стр.

5. Повага до поглядів дитини: вільні від диму школа, лікарня, оселя – 8 стр.

6. Право на добробут: не купуйте сигарети, купіть хліба – 10 стр.

7. Право на правдиву і повпу інформацію про тютюн – 10 стр.

8. Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну – 11 стр.

9. Чи є таке право – „право курити”? – 12 стр.

9.1. Куріння не є природною потребою людини і не потребує поваги чи захисту – 12 стр.

9.2. Куріння - це не індивідуальний вибір, а поведінка, спровокована і уміло спрямована тютюновою індустрією – 12 стр.

9.3. Курити можна лише там, де це не зашкодить присутнім – 12 стр.

9.4. Обмеження на куріння захищає право на чисте повітря і здорове середовище не лише тих, хто не курить, але і тих, хто курить – 13 стр.

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини

Ми діти в розмові про наші права одразу вигукуємо: "Я дорослий, я маю право .". І далі виголошуємо список бажань від "дивитись мультики цілий день", "пізніше лягати спати" до "курити", "пити" та "не повертатися додому ночувати".

Дорослі у відповідь на питання про права дитини починають розмову про далеких африканських дітей, яких не можна експлуатувати, потім переходять до того, що не можна продавати дітей, потрібно забезпечувати їм належні умови життя. Складається враження, що у нас, місцевих дітей усе в цьому плані чудово, всі дотримуються Конвенції про права дитини, адже вони люблять своїх дітей.

Це не зовсім так. Тобто дорослі нас люблють, але права порушують. У нас, неповнолітніх, є базове право на умови життя, які не загрожують здоров'ю.

Виявляється, біля половини українських дітей щоденно зазнають кричущого порушення своїх прав. Як? Вони змушені вдихати тютюновий дим.

Конвенція про права дитини

Конвенцію про права дитини було прийнято 20 листопада 1989 року, вона набула сили 2 вересня 1990 року, ратифікована Україною 27 лютого 1991 року. До десятої річниці прийняття Конвенції (листопад 1999 року) її ратифікували всі країни світу, крім двох - Сомалі та США. Прийняття Конвенції стало кульмінацією майже 70-річної боротьби за те, щоб міжнародне співтовариство визнало особливі потреби та незахищеність дітей. Конвенція - це не стільки перелік прав дитини, скільки всеосяжний список обов'язків, які держави готові визнати у відношенні до дитини. Ці обов'язки можуть бути прямими, наприклад, надання можливості для освіти або забезпечення належного відправлення правосуддя у відношенні до неповнолітніх, або непрямими, коли вони дозволяють батькам, іншим членам родини або опікунам виконувати обов'язки вихователів та захисників.

Конвенція ставить дитину на центральне місце в домі, в громаді і в суспільстві і виходить із того, що основні права дитини необхідно реалізовувати в комплексі, не відокремлюючи одне "більш важливе" на перший погляд право від інших.

Конвенція охоплює широку гаму прав людини. Традиційно права класифікувались як громадянські та політичні, з одного боку, і економічні, соціальні і культурні, з іншого. Весь сенс Конвенції - підкреслити, що всі права взаємно доповнюють одне інше, забезпечуючи те, що ЮНІСЕФ називає "виживанням та розвитком" дітей. Було визнано корисним згрупувати всю гаму прав, охоплених Конвенцією, у три категорії: забезпечення, захист та участь. Діти мають право на забезпечення в найширших межах, починаючи з імені та громадянства і закінчуючи медико-санітарною допомогою та освітою. Вони мають право на захист від певних дій, наприклад, тортур, експлуатації,

довільного позбавлення волі та необґрунтованого позбавлення сімейної турботи. Діти також мають право на участь у рішеннях, які стосуються їх життя, та на участь у житті громади.

Конвенція базується на чотирьох загальних принципах:

Попередження дискримінації

Найкращі інтереси дитини

Право на життя, виживання та розвиток

Участь дітей в прийнятті рішень, інформування дітей про їх права.

Дуже важливо підкреслити, що Конвенція розуміє під дитиною людину, яка не досягла 18 років (стаття 1). Часто дорослі підлітків сприймають як не зовсім дітей. Звичайно, підліток заявляє свою дорослість, обстоює своє право приймати самостійні рішення. Дуже важливо поважати самостійність підлітка, дати йому можливість навчитися приймати рішення і нести за них відповідальність. Юридично підліток залишається дитиною, він потребує захисту своїх прав із боку батьків і держави. І саме підлітки виявляються дуже незахищеними у сфері соціальних, духовних прав, права на здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Куріння та діти: як захистити права дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок