Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, суть та значення виконання вироку.

Поняття, суть та значення виконання вироку.

Назва:
Поняття, суть та значення виконання вироку.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,00 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Поняття, суть та значення виконання вироку.
Виконання вироку – самостійна судова стадія кримінального процесу. По-перше, тому, що в ній вирішують свої, самостійні завдання, які відрізняються від ти, які вирішуються в інших стадіях процесу. Завдання ці полягають в тому, що обернути вирок до виконання і вирішити усі виникаючі перед судом в процесі виконання вироку питання (дострокове звільнення по хворобі, заміна одного покарання іншим, відстрочка виконання вироку).
Разом з тим вони тісно взаємопов’язані з вирішенням спільних завдань кримінального судового процесу. Так, завдання невід вершення покарання за скоїний злочин і попередження злочинів, загального, та особистого попередження стоять у всіх стадіях процесу, в тому числі і в стадії виконання вироку. На виконаний або несвоєчасного виконання вироку не ствроює переконання в не відверненні покарання, заважає попередженню злочину.
Точне та неухильне виконання вироку сприяє укріпленню, вихованню громадян у дусі строгого виконання закону і поваги до правил суспільного життя та стпілкування.
По-друге, в розглядаючій частині процесу діє окреме коло учасників кримінально процесуальної діяльності, між якими складаються конктерні характерні саме для даної стадії кримінально-процесуальних відносин.
В якості учасників процесу тут виступають: суд, прокурор, захисник, засуджений, цивільний позивач і цивільний відповідач, представники адміністрації. Виправно-трудових установ, надзираючи комісій, комісії по справах неповнолітніх, комісій лікарів, різноманітних соціальних організацій.
Відносини між ними оприділяються тим, що засуджені, адміністрація виправно-трудових установ, надзираючих комісій, комісії по справах неповнолітніх возбуждають перед судом ___________, входять в суд з представниками різних питань, а суд вирішує їх. Прокурор і захисник приймають участь в судових засіданнях при розгляді заявник________, _________ й самі заявляють.
По-третіх, по виникнення в процесі виконання вироку питання, розглядаються в судовому засіданні, суд, приймає рішення, виносить ____.
В четвертих, процесуальні форми, в котрих суд та інші учасники процесу виконують свої дії в тій частині процесу, хоча і багато в чому співпадають з процесуальними формами, в коритх діє суд і інших стадіях процесу, але усі вони мають специфічні особливості притаманні лише даній стадії кримінального процесу.
До таких особливостей відносять: 1) наявність _______ органу, фактично виконуючого вирок, суспільної організації і т.д. так привід для порушення виконання по багатьох питаннях виникають в процесі викоання вироку; 2) судовий порядок вирішення порушених _____________; 3) вирішення поставлених питань, як правило, без витребування кримінальної справи; 4) активна участь в судовому засіданні представників органів, фактично виконуючих вирок, суспільних і інших організаці, а також самого засудженого, по відношенню до якого розглядається те чи інше питання; 5) активна участь в судовому засіданні прокурора, який дає заключення по розглядаємо му клопотанню; 6) доповідь представника; 7) процесуальне оформлення рішення суду у вигляді _________.
Таким чином, ця частина процесу має усі ознаки, характеризуючи стадію кримінального процесу.
Що ж слід розуміти під виконання вироку? Який зміст розглядаємої стадії? Які саме питання вирішуються в ній судом?
Виконання вироку – це значить: 1) обернути його дов иконання негайно по вступленню його в законну силу, а у випадках, передбачених законом, і до вступлення вироку в законну силу здійснити контроль за його виконанням; 2) піддати засудженого тому покаранню, котре визначене вироком; 3) забезпечити, щоб засуджений не був визначений у вироку суду, та не продовжував відбувати покарання по закінченню цього строку. (крім випадків амністії, помилування, дострокового звільненя, заміни покарання, передбачених законам); 4) здійснити усі необхідні міри по виправленню та перевихованню засудженого з тим, що по закінченню відбуття покарання він не тільки не являв собою ніякої небезпеки для суспільства, а й був би корисним і активним його членом; 5) вирішити усі процесуальні питання, які виникають у ході виконання вироку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Поняття, суть та значення виконання вироку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок