Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система права соціального захисту

Система права соціального захисту

Назва:
Система права соціального захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,32 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Система права соціального захисту
Проблеми системи права соціального захисту, а також місця цієї галузі права в системі національного права – надзвичайно цікава і малодосліджена сфера. Не вимагає додаткового обґрунтування твердження, що в умовах сучасної реформи соціального захисту проблема системи галузі права, яка врегульовує суспільні відносини у цій сфері, має надзвичайно важливе значення. Адже тільки досконалий системний правовий механізм може забезпечити ефективний вплив на суспільні відносини.
Визначення системи права соціального захисту в Україні, як уже зазначалося, ускладнюється відсутністю єдиного законодавчого акта, у котрому вона була б встановлена. Водночас основні структурні частини цієї сфери передбачено в Концепції соціального забезпечення населення України 1993 р., яка не тільки окреслила загальну будову галузі, а й стала основою для реалізації її положень у подальшому законодавстві.
Система галузі права є одним з основних чинників, який у взаємозв’язку з іншими обумовлює ефективність галузі, забезпечує її структурну ясність, доцільність і економність, тобто здатність мінімумом правових норм врегулювати весь комплекс необхідних суспільних відносин.
Суспільні явища характеризуються системним характером. Ці проблеми досліджуються різними суспільними й технічними науками, які мають вагомі здобутки, корисні й для правознавства в цілому, й для права соціального захисту зокрема. Справді, за умови відсутності єдиного нормативно-правового акта вести розмову про системність у певній галузі права досить важко. Тому важливо визначитися в основних відправних положеннях, застосування яких дасть змогу з’ясувати ситуацію, і спромогтися виявити справді об’єктивно існуючі зв’язки між компонентами системи, її властивості та співвідношення між компонентами і системою як цілим. Ці відправні положення, як завжди, є поза правом, у реальному бутті, вони дають сенс юридичним конструкціям.
Система (від гр. sustema – складене з частин, з’єднане) -показник, який означає об’єкт, організований як цілісність. Серед значних здобутків щодо системних досліджень філософської науки та теорії систем звернемо увагу на деякі принципові положення, які, на наш погляд, можуть бути корисними для цілей нашого дослідження.
Перше – явище як система складається з елементів, які взаємно пов’язані. В дослідженнях з теорії систем Л. Берта-ланфі одним із перших дав визначення системи як "сукупності взаємопов’язаних елементів".
Друге – для того щоб бути системою, ці елементи мають бути не лише взаємопов’язані, а й утворювати певну сталу цілісність. За висновком філософа В.П. Кузьміна, "система являє собою певну множину взаємопов’язаних елементів, які утворюють сталу єдність і цілісність, що має інтеграційні властивості й закономірності".
Третє – ці елементи повинні взаємно сприяти отриманню певного позитивного результату. Висновок академіка П.К. Анохіна: "Системою можна назвати тільки такий комплекс довільно залучених компонентів, у котрих взаємодія і взаємовідношення набувають характеру взаємосприяння компонентів на отримання фіксованого корисного результату".
Четверте – слід розрізняти систему об’єкта і системний підхід у його пізнанні. Системний підхід виходить з того, що специфіка складного об’єкта (системи) не вичерпується особливостями елементів, що його утворюють, а корениться передусім у характері зв’язків і відносин між певними елементами.
Особливо важливим для дослідження системи нової галузі права, на наш погляд, є те, що при дослідженні системних об’єктів вчені виділяють актуальний і потенційний шар. Потенційний – це те, чого не вистачає в актуально існуючих уявленнях про певну цілісність. Це ті взаємозв’язки, які існують у дійсності, але ще не розкриті науковим знанням. Цей прошарок невидимий, але відчутний (рос. – осязаемый).
Отже, з врахуванням наведених положень зробимо спробу охарактеризувати систему права соціального захисту як галузь національного права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Система права соціального захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок