Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Ісламське право

Ісламське право

Назва:
Ісламське право
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,25 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету: правничі системи сучасності
на тему:
“Ісламське право”


Зміст


1. Іслам як релігія
Іслам - одна з трьох ( поряд із буддизмом і християнством ) так званих світових релігій, що має своїх прихильників практично на всіх континентах і в більшості країн світу. Мусульмани складають переважну більшість населень багатьох країн Азії й Африки. Іслам є ідеологічною системою, що має значний вплив і на міжнародну політику.
У сучасному розумінні іслам - і релігія, і держава через активне втручання релігії в державні справи.
"Іслам" у перекладі з арабського означає покірність, "мусульманство" ( від арабського " муслим " ) - віддавший себе Аллаху.
Фундатором ісламу є арабський " пророк " Мухаммед ( Мухаммад або Магомет ), значення якого на загальні долі людства важко переоцінити, тому на цій історичній особистості треба зупинитися окремо.  
Маулід - день народження пророка Мухаммеда - відзначається 12 числа місяця раби ал-аввай по місячному календарю. Це відбулося в " рік слона ", тобто в 570 р. Маулід збігається з днем смерті Мухаммеда. Символічний збіг дат народження і смерті, тобто народження для вічного життя, було дано Мухаммеду Творцем у знак його особливої місії носія Одкровення, останнього, як вважає іслам, Пророка в історії людства.
Відповідно до переказів, народження Мухаммеда була передбачено пророками Ібрахімом ( Авраамом ), Ісмаілом, Мусою ( Мойсеєм ) і Ісою ( Ісусом Христом). У цих "подвійних" іменах немає нічого дивного, оскільки іслам відноситься до так званих авраамічних релігій і мусульмани поряд з іудеями і християнами почитають одних і тих - же старозавітних пророків, а так само Ісуса Христа як одного з них.
Під час джахімеї - так іменується доісламська епоха, коли араби не знали істинного Бога, - у Мецці влаштовувалися великі торгові ярмарки. У святилищі Кааба ("куб") і на заборонній території ("харам") не можна було сваритися, проливати кров, тому що все це могло образити релігійні почуття різних арабських племен, кожне з який поклонялось своїм божествам, але однаково шанувало Каабу.
У центрі поганської Хааби стояв Хубал ; древні араби шанували це божество племені курейш як повелителя небес і місяця, володаря громів і дощу. Статуя Хубала в образі людини з золотою рукою було виконано із сердоліку (золото замінило колись відбиту кам'яну руку). Чорний камінь (на думку вчених, що мав метеоритне походження), який знаходився в Хаабі ще з древніх часів уособлював небесну силу Хубала.
Жили в Мецці і іудаісти, і християни, а так само ханіфи - аскети, благочестиві люди, що сповідали суворе єдинобожжя. Пантеон поганської Мекки складався з великої кількості богів, один із яких мав ім'я Аллах.
Благополучний шлюб дав Мухаммеду забезпечене життя, що дозволяло мати достатньо вільного часу, який протягом багатьох років він присвячував релігійним роздумам. Духовна напруга, що спонукала Мухаммеда до роздумів про ціль і сенс життя, про основи світобудови, із роками усе міцніла і, нарешті оформилася в переконання, що саме йому уготовано дізнатися щирого Бога і виконати місію сповіщення одноплемінникам щирої віри.
Мухаммед, подолавши невпевненість, усе ж зважився на те, чого жадав від нього Аллах : він став проповідувати Слово Боже.
Криком, що звичайно попереджав городян про небезпеку, Мухаммед із схилу пагорба Ас-Сафа сповістив жителів Мекки про послане йому Слово Боже. Він закликав відмовитися від поклоніння ідолам і звернутися до Аллаха, одного-єдиного Бога. Ім'я Аллах є лише одним із позначень Бога, справжнього ж Його імені не знає ніхто живий. Мухаммед оголосив, що інших богів просто не існує, а віруючі в них будуть покарані Аллахом. У світі усе відбувається з волі Аллаха. Він нагороджує за смиренність і віру, карає за гординю і нечесність. З кожного на суді в Аллаха візьметься по його справах, і усім відплатитися сповна.
Аллах продовжував посилати Мухаммеду нові знаки, роз'яснюючи, як мусульманам спілкуватися з іновірцями, як їм поводитися стосовно Пророка, як поділяти військову здобич і як успадковується майно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ісламське право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок