Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нотаріат в Галичині за австрійським положенням 1871 р.

Нотаріат в Галичині за австрійським положенням 1871 р.

Назва:
Нотаріат в Галичині за австрійським положенням 1871 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,87 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Нотаріат в Галичині за австрійським положенням 1871 р.


Політичні й економічні процеси, що відбувались в Україні в кінці 80-х – початку 90-х років, відобразились і на системі нотаріальних органів. З переходом суспільства до ринкових відносин, законодавчим визнанням рівноправності усіх форм власності, розвитком підприємницької діяльності і процесів приватизації стало очевидним, що державний нотаріат дещо втрачає своє значення і не може повністю виконувати покладені на нього функції. Все це викликало необхідність реформування системи органів нотаріату і прийняття Верховною радою України 2 вересня 1993 року Закону України "Про нотаріат". Ним, поряд з державними нотаріальними органами, було введено інститут приватного нотаріату. Недосконалість і перехідний характер цього Закону викликали появу безлічі проблем, вирішення яких на сучасному етапі не можливе без подальшого реформування нотаріату.
Якщо ми хочемо бачити український нотаріат зразковим, цивілізованим, гідним поваги з боку громадян, обов’язково мають бути доведені до логічного завершення пропозиції щодо збільшення стажування [4, с.85], встановлення підвищених вимог до особи нотаріуса, запровадження конкурсної основи під час призначення на посаду, конкретизації критеріїв, яким повинні відповідати моральні якості нотаріуса, структурного вдосконалення нотаріату та гнучкого регулювання кількості посад нотаріусів та нотаріальних округів тощо.
Будь-які реформи завжди є ефективнішими, коли вони відбуваються з урахуванням історичного досвіду та традицій. Це стосується і нотаріату. Саме тому аналіз історико-правових аспектів організації і діяльності цього інституту як в Україні в цілому, так і на рівні її різних історичних регіонів буде корисним у світлі сучасного реформування українського нотаріату. Слід констатувати той факт, що фундаментальних досліджень з історії нотаріату як у минулій, так і в сучасній історико-правовій літературі практично немає. За останні 100 років в Україні, та, зрештою, і в Росії не вийшло жодної вагомої наукової праці, в якій би аналізувались питання зародження та поширення нотаріальної справи. Наявні праці з нотаріату мають, головно, коментуючий характер, описуючи діюче законодавство у цій сфері та практику його застосування.
Окремі аспекти історії нотаріату розглядаються в підручнику харківських учених-правників В.В. Комарова і В.В. Баранкової "Нотаріат Ясінська Л., 2003 і нотаріальний процес" Комаров В.В., Баранкова В.В. Нотариат и нотариальный процесс. – Харьков: Консум, 1999. – С.3-29., де в загальних рисах висвітлюється питання організації і розвитку нотаріального інституту на тих українських землях, що входили до складу Російської імперії та в радянський період. Дослідженням історії нотаріату Буковини в XIX – початку XX ст. займався чернівецький історик права М.В. Никифорак Никифорак М.В. Нотаріат на Буковині в XIX – на початку XX ст.// Науковий вісник Чернівецького університету. Правознавство. – Вип.62. – 1999.; Никифорак М.В. Державний лад і право на Буковині в 1774-1918 рр. – Чернівці: Рута, 2000. – С.188-193. . Крім того, на сьогодні є окремі наукові доробки в окресленій сфері і київського дослідника Г. Трофанчука Трофанчук Г. Історико-правові аспекти зародження та поширення нотаріальної справи в Україні // Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні. Матеріали IX регіональної науково-практичної конференції. – Львів. – 2003. – С. 105-107. .
Завданням пропонованої статті є аналіз діяльності приватного нотаріату в Галичині за часів її перебування у складі Австро-Угорщини Унаслідок першого поділу Польщі 1772 р. Галичина була захоплена Австрією. Уряд штучно об’єднав українські і польські землі в один адміністративний край, установив офіційну назву – королівство Галичини і Володимерії [3, с.381]. , окремих положень діючого тут австрійського нотаріального закону 1871р. Дослідження здійснюється головно на підставі характеристики нормативного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Нотаріат в Галичині за австрійським положенням 1871 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок