Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Причини, хід та значення національно-визвольної революції 1837-1838 рр. у Канаді

Причини, хід та значення національно-визвольної революції 1837-1838 рр. у Канаді

Назва:
Причини, хід та значення національно-визвольної революції 1837-1838 рр. у Канаді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Причини, хід та значення національно-визвольної революції 1837-1838 рр. у Канаді


Зростаючий інтерес до історії держави і права Канади сьогодні є не лише результатом нагромаджених наукових знань, але й відображення прагнення українців ближче ознайомитися з цією країною, роль та значення якої у світі дедалі зростають, а відносини між нашими державами стають чимраз багатограннішими. У минулому колоніальне володіння Великобританії Канада пройшла складний і тривалий (близько 100 років) шлях до самостійної високорозвиненої держави, який неможливо дослідити, не враховуючи визвольної боротьби канадських колоністів проти соціального і національного гніту. Кульмінаційним етапом визвольного руху в провінціях Британської Північної Америки стала національно-визвольна революція 1837-1838 рр., висвітленню причин, суті та значенню якої і присвячена ця стаття.
Після Семирічної війни та американської революції колонії Британської Північної Америки розглядались Англією лише як база у боротьбі проти США на Північноамериканському континенті. Англо-американські суперечності вилилися у війну 1812-1814 рр., ареною бойових дій якої стала Канада (колишня колонія Квебек, що згідно з Конституційним актом 1791 р. була поділена на дві провінції – Нижню (французьку) і Верхню (англійську) Канаду, кордон між якими встановлювався по р. Оттаві [3, c.64]). Після її закінчення наступна чверть століття була важливим періодом в історії Британської Північної Америки, оскільки перерваний на період війни процес зростання антиколоніальних сил відновився ще з більшою силою. У колоніях визріли економічні та соціально-політичні передумови для буржуазно-демократичної і національно – визвольної революції.
Економічний розвиток колоніальної Канади у першій третині ХІХ ст. досяг значних успіхів, однак важкий доступ до незайманих земель, збереження феодальних порядків на значній території колонії, а також численні колоніальні обмеження у сфері промисловості й торгівлі стримували зростання продуктивних сил у країні. Увесь хід економічного розвитку Канади висунув об’єктивну потребу усунути перешкоди на шляху зростання соціальних елементів нового суспільного ладу.
Характер економічного розвитку і колоніальна залежність зумовили складні соціально-політичні відносини у Канаді. Зростаючий конфлікт між колоніальним апаратом, імператорськими торговцями і земельними спекулянтами, з одного боку, і поселенцями-феремерами, цензітаріями, особами вільних професій, дрібними торговцями, ремісниками та місцевими промисловцями – з іншого, щоразу гостріше виявлявся у сутичках між виконавчою владою й виборними асамблеями в провінціях Британської Північної Америки.
Поряд з назріванням у кінці 20-х – початку 30-х років в обох частинах Канади – англійській і французькій – умов для національно-визвольної революції відбулися зміни і у франко-канадському національному русі, керівна роль в якому перейшла до буржуазних демократів. Зокрема, на виборах в асамблею французької Канади в 1827 р. офіційно виступала партія патріотів під керівництвом Луї Джозефа Папіно. Переплетення національних і соціальних суперечностей перетворило цю колонію в центр назрілої революції.
У 1834 р. Асамблея Нижньої Канади прийняла 92 резолюції, зміст яких розкривав характер визвольного руху в Нижній Канаді. Головне місце в них належало критиці існуючого у колонії політичного ладу і програмі докорінних реформ системи управління країною. Призначена губернатором законодавча рада стала основним об’єктом критики (резолюції 9-40). Патріоти висунули вимогу реформи законодавчої ради на основі виборчого принципу, при цьому висловлювались проти встановлення майнового цензу при виборах у раду та встановлення рівного представництва від усіх регіонів провінції, а також збільшення кількості представників у виборних органах (резолюція 46).
Програма вміщувала аргументований і розгорнений осуд виконавчої і судової влади колонії, особливо засилля в судах осіб англійського походження і використання судів з політичною метою в інтересах панівної верхівки (резолюції 76-78).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Причини, хід та значення національно-визвольної революції 1837-1838 рр. у Канаді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок