Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Участь юридичної служби в розробці документів правового характеру, регулюючі трудові відносини.

Участь юридичної служби в розробці документів правового характеру, регулюючі трудові відносини.

Назва:
Участь юридичної служби в розробці документів правового характеру, регулюючі трудові відносини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
План
1. Участь юридичної служби в розробці документів правового характеру, регулюючі трудові відносини.
2. Історія виникнення колективних договорів і етап їх розвитку в Україні.
3. Забезпечення відповідності чинному законодавству правових актів, які ухвалюються та видаються на підприємстві.
4. Участь юридичної служби в зміцненні трудової дисципліни.
5. Поняття трудової дисципліни. Внутрішній трудовий розпорядок. Методи забезпечення зобов'язань сторін трудового договору.
Висновок.
Додаток №1.
Додаток №2.
Список використаної літератури.
 
Вступ.
З чого починається трудовий шлях працівника? Незалежно від того будь то підприємство, акціонерне товариство, колективне сільськогосподарське підприємство чи інше аграрне формування...
На перший погляд відповісти на це запитання дуже просто: укладення трудового договору та наказу про прийняття на роботу.
Але ж, якщо замислитись, це дуже складне питання. Адже, навіть на самій першій стадії може бути порушене законодавство про працю, а в результаті цього порушуються права робітника (у випадку укладення трудового договору, умови якого погіршують становище працівників порівняно із законодавством про працю, чим порушуються правила статті 9 Кодексу законів про працю України). "Порушені права трудового колективу, окремих працівників"; - сьогодні досить часто звучить це висловлювання. Та через що? Може через інші колективи, керівників, ради підприємств, відділи кадрів, охорону праці і техніку безпеки чи може інші профспілкові комітети і юридичні служби підприємств? Ні... інші часи.
На сучасному етапі нашої країни, на етапі переходу до ринкових відносин в моменти активного роздержавлення майна та процеси приватизації підприємств, колективи часто страждають від несправедливості своїх роботодавців, котрі іноді ідуть всупереч діючим нормативним актам про працю і порушують права працюючих. І саме для того, щоб запобігти цьому на кожному підприємстві діє юридична служба, основним завданням якої є забезпечення трудової дисципліни на підприємствах.
Обсяг її роботи складається з основних форм і методів, принципів і функцій.
На підставі планів роботи юридична служба: приймає участь у розробці документів правового характеру, які регулюють відносини на підприємстві; забезпечує відповідність чинному законодавству проектів рішень, наказів, розпоряджень, положень, інструкцій, актів, які представляються керівникам на підпис; організовує і веде роботу по систематизації чинного законодавства про працю, локальних нормативних актів, надає юридичну допомогу правлінню, заради трудового колективу, комісії з трудових спорів; пропаганду є і роз'яснює законодавство про працю у трудових колективах підприємства. І цей перелік не є вичерпним, юридична служба компетентна здійснювати і інші напрями в реалізації своєї роботи. А щоб її діяльність була якомога ефективнішою, ведеться співпраця з іншими підрозділами підприємства, наприклад, з відділом кадрів, з профспілковими комітетами та іншими зацікавленими структурними підрозділами.
На мій погляд чим сумлінніше будуть працювати співробітники юридичні служби з питань дотримання трудового законодавства і забезпечення трудової дисципліни, тим менш буде виникати питань. Чому порушуються права працівників? Від чого це залежить? Як уникнути порушень трудового законодавств без шкоди для підприємства, а головне для колективу.
Участь юридичної служби у розробці документів правового характер, регулюючих трудові відносини.
Трудові відносини на підприємстві регулюються Кодексом законів про працю України, законами та іншими нормативними актами, які прийняті вищими органами державної влади і управління, а також локальними нормативними актами, які ухвалюються на підприємствах. До них відносяться правила внутрішнього трудового розпорядку колективного сільськогосподарського підприємства, акціонерного товариства, положення, накази, рішення, інструкції, колективні договори. Юридична служба, беручи участь у розробці Правил внутрішнього трудового розпорядку, акціонерного товариства, колективного сільськогосподарського підприємства, іншого підприємства повинна враховувати особливості, специфіку того чи іншого сільськогосподарського формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Участь юридичної служби в розробці документів правового характеру, регулюючі трудові відносини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок