Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове забезпечення позовного провадження

Правове забезпечення позовного провадження

Назва:
Правове забезпечення позовного провадження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,60 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
План
Вступ
1. Правове забезпечення позовного провадження.
2. Перелік ГПД, що складаються при здійсненні позовної роботи.
3. Зміст відзиву на позовну заяву при поданні зустрічного позову.
Висновок
Практична частина
Література
Вступ
Невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань однією стороною тягне, як правило, порушення певних прав та законних інтересів іншої сторони, що, в свою чергу, є підставою для виникнення господарського спору. Такий спір може бути передано на вирішення господарського суду.
До набрання чинності Законів України від 21 червня 2001 р. «Про внесення змін до Закону України», «Про судоустрій України», «Про внесення змін до Закону України, «Про ар-бітражний суд», «Про внесення змін до Арбітражного про-цесуального кодексу України», такий суд називався арбітражним судом.
Відповідно до згаданих законів арбітражний суд був пе-рейменований на господарський суд, а Арбітражний проце-суальний кодекс України — на Господарський процесуальний кодекс України.
Таким чином, завдання курсової роботи - розгляд процедури складання господарсько-процесуальних документів при здійсненні позовної роботи - є надзвичайно актуальним.
1. Правове забезпечення позовного провадження.
Основним документом, що регулює процедуру позовного провадження, є Господарський процесуальний кодекс України. Відповідно до ст. 1 і 12 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК) до підвідомчості господарських судів віднесені спори, що виникають при укладанні, зміні, розірванні чи виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також спорів про визнання недійсними актів ненормативного характеру.
Право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у встановленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право звертатися також державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. Відповідно до ст. 5 ГПК спір може бути переданий на вирішення господарського суду за умови додержання сторонами встановленого для даної категорії спорів порядку їх досудового врегулювання, а також за домовленістю між собою, якщо це обумовлено договором. В іншому випадку відповідно до Конституції України сторона має право звернутися з позовом безпосередньо до господарського суду. Цей порядок визначається ГПК, якщо інший порядок не встановлено в Україні чинним законодавством, яке регулює конкретний вид господарських відносин, наприклад, транспортним законодавством.
Вимоги щодо досудового врегулювання спору не поширюються на спори про визнання недійсними господарських договорів, спори про визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій, які не відповідають законодавству і порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій і т. ін., а також на позовні заяви прокурора. Справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються господарським судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо.
Справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача.
Справи у спорах за участю кількох відповідачів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Місце розгляду справи з господарського спору, в якому однією з сторін є апеляційний господарський суд, господарський суд Автономної Республіки Крим, господарський суд області, міст Києва та Севастополя, визначає Вищий господарський суд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Правове забезпечення позовного провадження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок