Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Становлення і розвиток антидемпінгового законодавства США до уругвайського раунду

Становлення і розвиток антидемпінгового законодавства США до уругвайського раунду

Назва:
Становлення і розвиток антидемпінгового законодавства США до уругвайського раунду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Становлення і розвиток антидемпінгового законодавства США до уругвайського раунду


США завжди були переконаними прихильниками відкриття ринків зарубіжних країн з метою збуту своїх товарів, доступу до ресурсів цих країн. Перший міністр фінансів США А. Гамільтон висунув стратегію економічного розвитку, відповідно до якої федеральний уряд мав підтримувати промисловість, що зароджувалася і введення протекціоністських тарифів під час ввезення. Зазначимо, що багато у чому США слідували прислухались до його рекомендацій. Так, зокрема, підвищувалися загальні ставки тарифів підчас ввезення. У 1930 р. було прийнято закон Смута-Холі, відповідно до якого такі тарифи різко підвищувалися, а також було встановлено нетарифні обмеження. З метою захисту промисловості й у випадках ввезення товарів, ціни на які є заниженими, вживали також антидемпінгових заходів.
З огляду на велике теоретичне і практичне значення, питання, яке стосується розвитку антидемпінгового законодавства США до початку Уругвайського раунду, ще не було предметом окремого наукового дослідження.
Метою статті є комплексний аналіз особливостей нормативно-правових актів США у сфері захисту від демпінгового імпорту, які були прийняті до Уругвайського раунду.
Першими антидемпінговими актами США були закони „Про тарифи” від 1894 року [1], „Про державний бюджет” від 1916 року [2], „Про антидемпінг” від 1916 року [3]. Ці закони суттєво відрізняються від сучасного антидемпінгового законодавства США.
Охарактеризуємо окремі нормативні акти у досліджуваній сфері. Так, у 1916 р. Конгрес прийняв закон „Про антидемпінг”, яким вносилися зміни і доповнення до розділу VІІІ „Недобросовісна конкуренція” закону „Про державний бюджет” від 1916 р. Відповідно до цього закону дії імпортера чи його агента, які імпортують в США будь-які товари із певної зарубіжної країни, є протиправними, у випадку коли систематичний імпорт товарів, їх продаж, а також систематичне спонукання до імпорту і продажу в США за ціною, меншою від фактичної ринкової вартості або оптової ціни таких товарів. Причому до величини таких вартостей або цін додаються величини витрат на перевезення, на сплату мита, податків і зборів, які є обов’язковими у випадку імпорту та продажу в США. Величини цих фактичних ринкових вартостей і оптових цін визначаються під час експорту на основних ринках країн їхнього виробництва чи інших зарубіжних країн, куди вони зазвичай експортуються. У таких випадках передбачено, що дії імпортера чи його агента вчиняються з умислом.
У період дії закону від 1916 р, підставою для настання кримінальної, або цивільно-правової відповідальності слугувало заниження цін, яке відбувалося з умислом (тобто з метою руйнування промисловості США, або заподіяння їй шкоди або монополізації будь-якого сегменту внутрішньої чи зовнішньої торгівлі).
Іншою характерною рисою цього закону є те, що він надає право приватним особам бути позивачами у федеральних окружних судах і право на відшкодування у потрійному розмірі шкоди, заподіяної їхньому бізнесу чи власності. Проте, до 70-тих років судом було розглянуто лише одну справу: „H. Wagner and Adler Co. v. Mali” [4]. Також відомою справою, у якій вже Верховний суд США взяв до уваги закон від 1916 р. була „United States v. Cooper Corp”, хоча у зазначеній справі проблема полягала у визначенні чи є США „особою” в межах значення ст. 7 антитрестовського закону Шермана від 1980 р. [5] і чи має право на подання позову про відшкодування шкоди у потрійному розмірі.
Оскільки, як з’ясувалось, вимоги закону „Про антидемпінг” від 1916 р. виконати занадто важко, передусім за все через необхідність доказування умислу, після Першої світової війни Конгрес був змушений розглянути іншу концепцію антидемпінгового законодавства. Так, до 1979 р. юридичною основою для антидемпінгових розслідувань Міністерства фінансів США (далі – Мінфін), склав закон „Про антидемпінг” від 1921 року [6].
Цей закон уповноважив Міністра фінансів США накладати антидемпінгове мито на демпінгові товари, не беручи до уваги умисел заподіювача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Становлення і розвиток антидемпінгового законодавства США до уругвайського раунду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок