Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види припинення права користування надрами

Види припинення права користування надрами

Назва:
Види припинення права користування надрами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Види припинення права користування надрами


Кодекс України про надра в ст. 26 і ст. 56-57 [1] передбачає загальні підстави припинення, зупинення та обмеження права надрокористування, а в ст. 27 окремо виписані підстави позбавлення землевласників і землекористувачів права користування надрами. Аналіз законодавчої бази України, яка регулює питання надрокористування, показує, що в ньому досі відсутня як окрема норма, яка б визначала поняття припинення права надрокористування, так і норма, що вказувала б на самостійні види такого припинення. Єдиною статтею діючого КУпН, яка містить вказівку на окремий вид припинення права надрокористування, є ст. 54 КУпН "Ліквідація і консервація гірничовидобувних об'єктів". Розглядаємі норми КУпН (ст.ст. 26, 56-57) не лише не конкретизують види припинення права користування надрами, а також є невичерпними, оскільки не містять багатьох з існуючих підстав припинення права надрокористування, а й не є дієвими з причини відсутності в них регламентації юридичного механізму реалізації припинення права користування надрами.
Окремі елементи такого юридичного механізму закладені в розрізнених нормативних актах: Постанові Верховної Ради України [2], постанові КМУ [3] та багатьох інших  положеннях та інструкціях. Однак не заважаючі на велику кількість джерел, далеко не всі випадки та питання, що виникають на практиці при припиненні права надрокористування, врегульовані вказаними актами, до того ж ці акти іноді вступають в протиріччя між собою, що ускладнює їх застосування державними органами.
Пояснити такі суттєві прогалини в законодавстві про надра можна відсутністю фундаментальних теоретичних досліджень з питань припинення права надрокористування взагалі і, зокрема, з проблем здійснення того чи іншого виду такого припинення. З'ясування цього питання має важливе теоретичне і практичне значення, адже від виду припинення права надрокористування залежатимуть і підстави такого припинення, і, зрозуміло, що юридичний механізм реалізації для кожного виду припинення права користування надрами має бути різним.
Взагалі класифікацію видів припинення права користування надрами можливо провести за різними критеріями. По-перше, за терміном дії види припинення права надрокористування можуть бути постійні або тимчасові. По-друге, за суб'єктами, в інтересах, яких припинення здійснюється, воно буває в інтересах суспільства, в інтересах самого суб'єкта користування надрами, в інтересах інших надрокористувачів, в інтересах користувачів інших природних об'єктів. По-третє, за характером змісту прав та обов'язків учасників правовідносин з приводу використання і охорони надр: заборона здійснювати деякі з передбачених спеціальним дозволом на користування надрами прав або обов'язок здійснювати певні види діяльності, передбачені угодою про особливі умови користування наданої ділянки надр. По-четверте, за способом реалізації припинення права користування надрами: ліквідація і консервація об'єктів, пов'язаних з використанням і охороною надр; зміна виду користування надрами; зміна правового режиму ділянки надр; переоформлення спеціального дозволу на користування надрами; припинення права користування надрами землевласниками і землекористувачами.
Дослідження видів припинення права користування надрами, на мою думку, доцільно проводити зважаючи на те, в який спосіб реалізується припинення (обмеження, зупинення) цього права. Відповідно до етимологічного значення поняття "спосіб" під ним слід розуміти дію або систему дій, що застосовуються при виконанні певної роботи, при здійсненні чогось, в нашому випадку - при припиненні права користування надрами.
В сучасному законодавстві України про надра нормативно регламентованими є лише ті види припинення права користування надрами, що пов'язані із господарською діяльністю гірничодобувних підприємств, призначених для промислового видобування корисних копалин, оскільки такий вид надрокористування є найпоширенішим - це ліквідація, реорганізація або консервація.
Консервацією гірничодобувного підприємства називають тимчасове зупинення гірничих та інших, пов'язаних з ними, робіт з обов'язковим збереженням можливості приведення основних гірничих виробок і споруд до придатного для експлуатації стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Види припинення права користування надрами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок