Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття про пороеджеоскопію. Ознаки будови папілярних ліній

Поняття про пороеджеоскопію. Ознаки будови папілярних ліній

Назва:
Поняття про пороеджеоскопію. Ознаки будови папілярних ліній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Поняття про пороеджеоскопію. Ознаки будови папілярних ліній


Якщо уважно розглядати шкірний покрив людини за допомогою збільшувального скла (лупи), то можна помітити на папілярних лініях невеликі поглиблення - пори, на дні яких відкриваються отвори по-тових залоз. Діаметр таких поглиблень - 0,08 - 0,25 мм. Хоча загаль-на кількість потових залоз на шкірі людини досягає 2,5 млн., однак розміщені вони край нерівномірно: пор значно більше в місцях тер-тя - на внутрішній поверхні пальців і долонь рук, на підошвах ніг, в підпахових впадинах і т. д., і значно менше на стегнах, спині та інших частинах тіла. У достатньо чітких слідах папілярних узорів пори відображаються у вигляді білих (вільних від речовини сліду) мікро-скопічних крапок на гребенях папілярних ліній.
Першим звернув увагу на пори, які відображаються в слідах рук, відомий криміналіст Едмон Локар. Нерідко сліди рук, знайдені на місці пригоди, були непридатними для ідентифікації особи на основі вивчення лише елементарних ознак будови папілярних узорів. Пори привернули увагу вченого під час вивчення додаткових ознак в будо-ві узорів, які б дозволили провести ідентифікацію при недостатній кількості деталей - ознак. Деякі положення про дослідження пор Ло-кар виклав у своїй книжці «Руководство по криминалистике», де виділив окремі загальні та особисті ознаки пор: їх розміри, форму, кількість на одиницю площі, розміщення.
Пізніше проведені дослідження вчених-криміналістів підтвердили можливість ідентифікації особи за особливостями будови пор.
Крім пор, у слідах відображаються також виступи та впадини - не-великі нерівності на бокових краях папілярних ліній. Першим мож-ливість їх використання для ідентифікації особи обґрунтував українсь-кий вчений Г. Л. Грановський у 1952 р. Через 10 років ці деталі описав індійський криміналіст Чаттерджі, якому належить прийнята в наш час у всіх країнах назва розглянутих мікродеталей - еджеоскопічні озна-ки - та самого методу їх дослідження - еджеоскопія (від англійського слова edge - край). Виступи та впадини розрізняються за розмірами (заданими Вірменської НДЛСЕ, їх висота складає 50-400 мкм), та формою (овальні, кутасті). Відстань між ними коливається від 50 мкм до кількох міліметрів. Ці ознаки багаточисельні. Навіть на невеликих ділянках слідів папілярних ліній їх можна виявити дуже багато.
У більшості підручників з криміналістики пороскопія розглядає-ться як допоміжний метод дактилоскопічного дослідження. Між тим пороскопія не є допоміжною до дактилоскопії, тим більше її різно-видом, бо вона вивчає свій самостійний об'єкт, має свої специфічні закономірності, тому і становить собою, на наш погляд, самостійний вид експертизи.
Властивості мікроознак. Особливістю пороеджеоскопічного до-слідження слідів папілярних узорів є те, що деталі будови папілярних узорів у слідах наявні в обмеженій кількості і мають іншу якість: во-ни є загальними ознаками, а особистими ознаками, які індивідуалізу-ють слід, будуть особливості пор та будови країв папілярних ліній; іншими словами, деталі папілярних узорів при пороеджеоскопічному дослідженні є орієнтирами, відправними точками для подальшого ідентифікаційного дослідження за мікроознаками.
Особливості відображення мікродеталей у процесі взаємодії ви-вчені менше, ніж відображення ознак макродеталей та загальної бу-дови узорів. За даними Вірменської НДЛСЕ, в залежності від речови-ни сліду (кров, фарба тощо), форма виступів та впадин змінюється (згладжуються нерівності та зменшуються розміри пор). У багатьох випадках пори та інші мікродеталі не відображаються зовсім. Напри-клад, якщо розміри частинок речовини сліду (або порошку, який ви-користовувався для його виявлення) перевищує 100 мкм, то мікро-деталі не відображаються або згладжується їх форма (нерівності) і зменшується розмір.
Водночас мікроскопічні деталі також стійкі, як і макродеталі узо-ру, і відновлюються після поверхневих пошкоджень шкіри (наприк-лад, після опіків І та II ступенів).
Передусім в пороеджеоскопічному дослідженні для ідентифікації особи як особисті ознаки будови папілярних ліній використовують не самі пори, а особливості будови пор та особливості їх розміщення на гребенях папілярних лініях, на дні яких є отвори потових залоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття про пороеджеоскопію. Ознаки будови папілярних ліній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок