Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку

Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку

Назва:
Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН
1. Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку
2. Повноваження суду апеляційної інстанції
3. Рішення і ухвали суду апеляційної інстанції
Використана література
1. Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку
Законність і обгрунтованість рішень і ухвал суду першої інстанції в цивільному судочинстві України забезпечується системою численних процесуальних гарантій - принципами цивільного процесуального права; участю в цивільному процесі прокурора, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб, які від свого імені можуть звертатися до суду із заявами на захист прав, свобод і інтересів інших осіб; встановленим цивільним процесуальним порядком розгляду і вирішення справ.
Проте, як правильно вважають цивілісти, вказаних гарантій недостатньо. Аналіз судової практики свідчить про те, що суди через суб'єктивні (некомпетентність, неуважність, спрощений підхід, і т.і.) і об'єктивні (складність правовідносин, відносно яких розглядається справа, численність співучасників і ін.) причини виносять ухвали, які не відповідають обставинам справи або нормам матеріального права, які регулюють спірні правовідносини сторін, і нормам процесуального права.
При таких обставинах, необхідно мати додаткові гарантії захисту прав і свобод зацікавлених громадян, прав юридичних осіб, держави і публічних інтересів та забезпечення законності і обгрунтованості рішень та ухвал. У їх числі визначальна роль належить апеляційному провадженню - апеляційному оскарженню і перевірці рішень та ухвал суду першої інстанції, які не вступили в законну силу.
Відповідно до ст. 129 Конституції України, апеляційне оскарження рішення суду, окрім випадків встановлених законом, віднесене до основних принципів судочинства. Реалізація цього конституційного положення знайшло своє віддзеркалення у V розділі ЦПК України, в якому врегульовані питання апеляційного оскарження рішень.
Аналіз норм V розділу ЦПК України дає можливість визначити найхарактерніші особливості інституту апеляційного провадження, а саме: апеляція подається на рішення (ухвалу) суду першої інстанції, яке не вступило в законну силу; справа за апеляційною скаргою направляється на розгляд суду вищого рівня (апеляційного суду); подача апеляції обумовлена неправильним, на думку особи, яка подає апеляційну скаргу, застосуванням судом першої інстанції норм матеріального права або порушенням норм процесуального права; апеляційний суд, розглядаючи справу, вирішує як питання факту, так і питання права, тобто як юридичну, так і фактичну сторону справи, в тому ж об'ємі, що і суд першої інстанції; розгляд справи в апеляційному суді здійснюється з дотриманням основних принципів судочинства.
Таким чином, аналіз ознак апеляційного провадження дає підстави для висновку, що суть апеляційного провадження полягає в новому (повторному) розгляді і вирішенні справи судом апеляційної інстанції.
Перегляд справи лежить в основі апеляційного провадження, складає його зміст і визначає його специфічні особливості. Він тісно пов'язаний з можливістю досліджувати нові докази і давати їм оцінку. При цьому необхідно враховувати, що мета дослідження і оцінки доказів в апеляційному суді і в суді першої інстанції є відмітною особливістю, оскільки діяльність суду першої інстанції направлена на розгляд і вирішення справи по суті, а діяльність апеляційного суду направлена на повторний перегляд справи по суті з метою перевірки законності і обгрунтованості рішення (ухвали). Тому задача суду апеляційної інстанції здійснювати перегляд справи по суті не означає, що зникає відмінність між судом першої і апеляційної інстанції.
При розгляді справи в апеляційному порядку суд перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції у межах доводів апеляційної скарги. Він може встановлювати нові факти, досліджувати нові докази. Надані в апеляційну інстанцію сторонами і іншими особами, які беруть участь в справі, нові докази апеляційний суд досліджує лише в тих випадках, якщо визнає, що суд першої інстанції необгрунтовано відмовив в їх ухваленні або якщо неможливість їх подання раніше обумовлена поважними причинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Перегляд судових рішень та ухвал в апеляційному порядку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок