Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ГАЛУЗІ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ.

ГАЛУЗІ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ.

Назва:
ГАЛУЗІ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ГАЛУЗІ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ.
План.
Прокурорський нагляд за дотриманням кримінально-виконавчого законодавства.
Участь прокурора в судовому розгляді кримінальної справи.
Організація діяльності прокурорів у цивільному та арбітражному судочинстві.
1. Нагляд за виконанням законів в місцях утримування затриманих, попереднього ув’язнення, при виконанні покарань, застосування інших заходів примусового характеру, призначених судом, здійснюється прокурором в процесі розслідування і розгляду кримінальних справ, а також на стадії виконання вироків. Він вживає заходів до виявлення і своєчасного усунення порушень законів, до відновлення порушених прав і притягнення винних до відповідальності. Органи і посадові особи місць утримування затриманих, попереднього ув’язнення, інших місць, які застосовують заходи примусового характеру, що призначаються судом, зобов’язані виконувати постанови і вказівки прокурора.
Затриманим чи засудженим до позбавлення волі чи до інших заходів примусового характеру менше, ніж іншим громадянам, відкриті можливості для захисту своїх прав і законних інтересів. Тому завданням прокуратури є здійснення нагляду за тим, щоб адміністрація місць позбавлення волі неухильно дотримувалася законів і правил утримання заарештованих і ув’язнених. Зокрема, за їх трудовим режимом, виховною роботою, навчанням, застосуванням заохочень, стягнень і покарань за порушення трудового режиму.
Прокурор має право в будь-який час відвідувати місця позбавлення волі, знайомитися з документами, спілкуватися з ув’язненими, приймати від них заяви і скарги, перевіряти законність наказів і розпоряджень адміністрації тощо.
2. Підтримання державного обвинувачення та участь у розгляді кримінальних справ у судах є однією з основних функцій прокуратури. Прокурор сприяє суду у всебічному, повному і об’єктивному розгляді справ і прийнятті судових рішень відповідно до закону. Прокурор бере участь при розгляді справ в судах першої, касаційної, наглядної інстанції, при перегляді рішень, вироків, ухвал, постанов в зв’язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до Наказу Генерального прокурора N 5 від 04.04.96 “Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному судочинстві” прокурори та їх заступники із урахуванням складності та обсягу кримінальних справ повинні заздалегідь призначати державних обвинувачів для участі в розгляді їх у судах. Прокурори при підготовці до судових процесів повинні ретельно вивчати матеріали справ та готувати необхідні виписки, питання для з'ясування під час судового розгляду обставин злочину тощо, брати активну участь у дослідженні доказів, об'єктивно оцінювати їх і висловлювати суду свої міркування щодо застосування кримінального закону, призначення покарання, вирішення цивільного позову, відшкодування заподіяних збитків.
Прокурори, які беруть участь у судових процесах, повинні використовувати свої повноваження щодо своєчасного вжиття передбачених законом заходів до усунення порушень вимог закону, звертатись до суду з мотивованими клопотаннями, висловлювати міркування з питань, які виникають при розгляді справи.
Прокурор бере активну участь у допитах підсудних, потерпілих, свідків, бере участь у дослідженні інших доказів. Потім він виступає з обвинувальною промовою, в якій формулює свою думку про винність підсудного та міру його покарання. Прокурор підтримує обвинувачення лише за умови, що вина обвинуваченого знайшла своє підтвердження у судовому засіданні. Якщо ж такого підтвердження вона не знайшла, він вправі відмовитися від обвинувачення.
Прокурори та їх заступники, за наявності підстав, мають право внести касаційне подання на вирок суду незалежно від їх участі у розгляді справи в суді першої інстанції.
Прокурори беруть участь у суді касаційної інстанції у розгляді справ із касаційними чи окремими поданнями, касаційними скаргами про безпідставне засудження чи виправдання, справ щодо засуджених до виняткової міри покарання, стосовно неповнолітніх, про застосування примусових заходів медичного характеру та інших, залежно від характеру і ступеня суспільної небезпечності діяння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ГАЛУЗІ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок