Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Тваринний світ

Тваринний світ

Назва:
Тваринний світ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,89 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Зміст
1. Тваринний світ як об‘єкт правовї охорони.
2. Організаційно-правові заходи охорони тваринного світу.
3. Відповідальність за порушення про охорону тваринного світу.
Висновок.
Література


Вступ.
Тваринний світ є важливою складовою частиною природних багатств України. Він охоплює все різноманіття дикої фауни. Це один з основних компонентів навколишнього природного середовища, джерело духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об'єкт наукових досліджень. Тваринний світ є також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей.
До тваринного світу належать дикі тварини — ссавці, птахи, плазуни, земноводні, риби, а також молюски, комахи та інші, що перебувають у стані природної волі. Тваринний світ надзвичайно багатий. Тільки в Україні нараховується понад 100 видів наземних та багато водних диких тварин, близько 400 видів птахів.
Не належать до тваринного світу сільськогосподарські то інші домашні тварини, а також ті, що утримуються в неволі або напіввільних умовах для господарських, культурних, наукових, естетичних цілей.
Отже, природоохоронне законодавство розповсюджується лише на диких тварин, що перебувають у стані природної волі. Тварини, які втратили цей стан по волі людини і знаходяться, наприклад, у зоопарках чи звірогосподарствах, охороняються правом не як об'єкти природи, а як майно, що належить певним власникам.
Правова охорона тваринного світу здійснюється не тільки шляхом охорони безпосередньо самих тварин, але і середовища їх перебування: нори, хатки, лігва, мурашники, гнізда птахів, боброві загатки та інше житло і споруди.
Тваринний світ суттєво впливає на весь кругообіг речовин у природному середовищі. З тваринним світом тісно пов'язане життя рослин. Зокрема, комахи-опилювачі сприяють формуванню рослинного світу. Завдяки птахам, які розносять насіння на дуже велику відстань, відбувається розповсюдження багатьох рослин на великих площах.
Існує взаємна залежність і пристосування в самому тваринному світі, між його багатьма видами. Хижаки "регулюють" його кількість і якість. Вони поїдають загиблих, хворих і найбільш слабких тварин. Хижі птахи знищують дрібних гризунів, їжею різних видів птахів є шкідливі комахи, їхні яйця і личинки.


1. Тваринний світ як об‘єкт правовї охорони
Тваринний світ має величезне значення для сільського і лісового господарства. Він відіграє важливу роль в утворенні і підвищенні родючості грунтів. Черв'яки, мурашки, комахи розкладають рослинний спад, розпушують землю на велику глибину і цим самим сприяють надходженню повітря і вологи у грунт, поліпшують його якість. Все це позитивно впливає на врожайність сільськогосподарських культур.
Зростанню врожайності сприяють комахи, які запилюють більше 80% рослин. Птахи допомагають людині боротися з шкідниками сільського і лісового господарство. Сіра сова з'їдає за літо близько тисячі Мишей і зберігає таким чином не менше 0,5 т зерно.
Тваринний світ має велике екологічне значення. Він істотно впливає на різні об'єкти природи: грунт, рослинність, біологічну властивість води, адже переважна більшість тварин — це природні санітари. Треба, щоб і екологія, яка регулюється людиною,була більш сприятливою для тваринного світу.
Різке зменшення тваринного світу негативно впливає на сіль ськогосподарське виробництво. Головна причина в тому, що від отрутохімікатів у масовій кількості гинуть комахи-опилювачі сільськогосподарських культур. Кількість тварин зменшується в Україні не тільки внаслідок прямого знищення, а й внаслідок погіршення екологічних умов.
Законодавець відгукнувся на потребу збереження тваринного світу від екологічних негараздів і у відповідному законі передбачив норму права про врахування вимог охорони тваринного світу при встановленні екологічних нормативів. Завдання полягає в тому, щоб ця норма права булла втілена в життя.
Тваринний світ широко використовується в наукових, культурно-освітніх, виховних та естетичних цілях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Тваринний світ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок