Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові засади діяльності банківського сектору України

Правові засади діяльності банківського сектору України

Назва:
Правові засади діяльності банківського сектору України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,36 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Правові засади діяльності банківського сектору України


Актуальність обраної теми є безперечною, оскільки глобальний характер сучасних фінансів, їх значення для формування національної економіки та її стабільного функціонування набувають чимраз більшого значення, і відповідно, дослідження закономірностей фінансової і банківської систем та їх еволюції є одним з найважливіших питань фінансів. Фінансові ринки та посередники пов’язані між собою міжнародними телекомунікаційними мережами, що дає змогу здійснювати грошові трансферти та операції відкритого ринку цілодобово. Тому особливого значення набуває гармонізація національного законодавства, що регулює діяльність фінансових і банківських інститутів, яка визначається відповідно до міжнародних стандартів і практики Європейського Співтовариства, оскільки на сучасному етапі на порядку денному країни стоїть продовження процесу входження вітчизняних банків до світової банківської системи.
Дослідженню правовідносин у сфері банківської діяльності в його різних аспектах особливо останніми роками присвячено значне коло науково-теоретичних розробок. В той же час комплексність банківських відносин породжує різноманітні підходи представників окремих галузей права, які акцентують увагу переважно на дослідженні правових режимів банківських операцій або визначенні місця банківського права у правових системах. Зокрема, враховуючи комплексність банківської діяльності як економіко-правової категорії, доцільно згадати дослідження таких учених-економістів: Л. Брю, А.С. Гальчинського, Я.А. Жаліло, А.С. Катрича, Я.П. Квача, М. Клейна, К.Р. Макконнела, Є.А. Мартинюка, Р. Мертона, Ф.С. Мишкіна, О.В. Науменко, С.В. Рудинської, В.Н. Шенаєва.
Дослідженню правого статусу банківських установ приділяли увагу й видатні юристи, зокрема М.М. Агарков, Є.Г. Бровкіна, А.А. Вишневський, А.Ю. Вікулін, Я.А. Гейвандов, А.М. Екмалян, В.Р. Євстигнєєв, Н.Ю. Єрпилєва, Л.Г. Єфімова, А.І. Іванов, А.Ю. Іоффе, Є.В. Карманов, В.Л. Кротюк, Л.А. Московкіна, О.М Олейник, В.П. Поляков, І.П. Прудиус, В.К. Тагірбеков, Г.А. Тосунян, В.М. Усоскін.
Однак, як правило, науковці зупиняються на дослідженні правового статусу окремих банківських установ, у тому числі центрального банку, або правового режиму здійснення банківських операцій. В Україні практично немає юридичних досліджень, в яких би порушувались питання взаємодії банківських установ як окремих інститутів банківської системи України. Особливо актуальним стає таке дослідження в умовах реформування банківського законодавства України, зумовлене з прийняттям нової редакції Закону України "Про банки і банківську діяльність" 7 грудня 2000 р. Саме розгляд зазначених питань й стане предметом дослідження пропонованої статті.
Політика, що проводиться парламентом та урядом, зокрема дії, пов’язані зі створенням повноцінної фінансово-кредитної системи, визначенням пріоритетних у цій сфері законодавчих актів, є цілком правомірною і виправданою. Не викликає заперечень той факт, що банки виступають однією з головних ланок інфраструктури ринкової економіки, яку держава використовує для здійснення впливу на економіку. І розпочатий наприкінці 90-х років процес реформування банківської системи України та банківського законодавства також свідчить про необхідність формування самостійної та стабільної грошово-кредитної системи.
В сучасних умовах розвитку національної економіки регулювання банківської діяльності та організація й функціонування банківської системи країни набувають нового змісту. Таке положення нерозривно пов’язане із економічною та правовою природою визначених елементів, оскільки банківська система відноситься до центральних ланок господарського механізму ринкового типу. Тому не випадково процес економічних перетворень в Україні розпочався із швидкого реформування банківських інститутів та банківської системи в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Правові засади діяльності банківського сектору України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок