Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Контрольна робота з предмету Господарче право

Контрольна робота з предмету Господарче право

Назва:
Контрольна робота з предмету Господарче право
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
5137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Задача №1

Виробничий кооператив ’Будівельник’ ставши співвласником товариства ’Вікторія’ зобов’язався внести до статутного фонду товариства 100 тис гр. До реєстрацій товариство кооператив вніс мінімально необхідну частину вкладу, однак решта вкладу у встановлений строк кооперативом не була внесена.

1. Яку частину вкладу вніс кооператив до статутного фонду ТОВ.

2. У який строк кооператив повинен був внести свій вклад повністю.

3. Які санкції, ким і в якому порядку можуть бути застосовані до кооперативу за прострочу внесення вкладу.

4. Висвітлить також порядок формування статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю.

Задача №1. Відповідь.

1. Згідно із ч.1 статтею 52 закону “Про господарські товариства” у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам. До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов’язаний внести не менше 30 відсотків вказаного в установчих документах вкладу, що підтверджується документами виданими банківською установою. Кооператив вніс 30 відсотків від 100 тис.грн.

2. Учасник (кооператив) зобов’язаний повністю внести свій вклад не пізніше року після реєстрації товариства (ч.2 ст.52 закону). Учаснику ТОВ, який повністю вніс вклад. видається свідоцтво товариства.

3. За не внесення вкладу у визначений строк кооператив ‘Будівельник’ якщо інше не передбачено установчими документами, повинен сплатити за час прострочки 10 відсотків річних з недонесеної суми (ч.2 ст.52). Також у п. б ст. 11 цього закону говориться, що учасники товариства зобов’язані виконувати свої зобов’язання перед товариством, в тому числі і пов’язані з майновою участю, а також вносити вклади у розмірі, порядку та засобами, передбаченими установчими документами. Ст.64 закону “Про господарські товариства”: учасника ТОВ, який систематично не виконує або не належним чином виконує обов’язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства на основі одностайного прийнятого рішення зборів учасників товариства. При цьому цей учасник у голосуванні участі не бере.

4. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам, виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення товариства з обмеженою відповідальністю. ( Частина перша статті 52 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3709-12 від 16.12.93, N 622-ХІV ( 622-14 ) від 05.05.99 )

До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов'язаний внести не менше 30 відсотків вказаного в установчих документах вкладу, що підтверджується документами, виданими банківською установою.

Учасник зобов'язаний повністю внести свій вклад не пізніше року після реєстрації товариства. У разі невиконання цього зобов'язання у визначений строк учасник, якщо інше не передбачено установчими документами, сплачує за час прострочки 10 відсотків річних з недовнесеної суми. Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який повністю вніс вклад, видається свідоцтво товариства.

Задача №2

Швейна фабрика, списавши в безакцептному порядку з Бобового комбінату неустойку за недопоставку передбачених договором тканин, пред’явила комбінату претензію по відшкодування збитків, заподіяних їм цією недопоставкою, в розмірі 670 тис гр. Таку суму складали сплаченні фабрикою своїм покупцям штрафні санкції за недопоставку швейних виробів, що мали були виготовленні із зазначених тканин, а також не отримані фабрикою доходи, які вона отримала б, якби комбінат виконав свої зобов’язання за договором. Комбінат задовольнив претензійні вимоги фабрики частково лише в обсязі прямих збитків із урахуванням списаної суми неустойки. В решті претензійні вимоги були відхиленні як такі, що не відповідають чинному законодавству і договору. Не погодившись з позицією комбінату, швейна фабрика звернулась з позовом до арбітражного суду. Вирішить спір.

Крім того, дайте відповідь на такі питання

1. Що таке ’збитки’ і неустойка’.

2. Які ви знаєте види неустойки і як кожні з них співвідносяться із збитками.

Задача №2. Відповідь.

Ст.253 ЦК передбачає відповідальність за порушення договору поставки: “ Відповідно до Положень про поставки і Особливих умов поставки, зазначених в статті 252 цього Кодексу, стягується неустойка (штраф, пеня) і збитки за порушення обов'язків за договором поставки”.

Ст. 203 ЦК: «В разі невиконання або неналежного виконання зобов'язання боржником він зобов'язаний відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Під збитками розуміються витрати, зроблені кредитором, втрата або пошкодження його майна, а також не одержані кредитором доходи, які він одержав би, якби зобов'язання було виконано боржником.»

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Контрольна робота з предмету Господарче право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок