Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістичне дослідження вогнепальної зброї, бойових припасів та слідів на кулях (гільзах)

Криміналістичне дослідження вогнепальної зброї, бойових припасів та слідів на кулях (гільзах)

Назва:
Криміналістичне дослідження вогнепальної зброї, бойових припасів та слідів на кулях (гільзах)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Криміналістичне дослідження вогнепальної зброї, бойових припасів та слідів на кулях (гільзах)


Стаття 263 КК України передбачає відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, а саме при носінні, зберіганні, придбанні, виготовленні, ремонту, передачі чи збуту вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Виходячи із преамбули статті, законодавець виключив кримінальну відповідальність для осіб, що володіють гладкоствольною мисливською зброєю і відповідно набоями до неї. Згідно термінів та визначень методики встановлення належності виробів до категорії мисливських (спортивних) гладкоствольних рушниць вогнепальною (вогнестрільною) зброєю є пристрої, які призначені для ураження цілі на відстані снарядом, який отримує направлений рух у стволі (за допомогою сили тиску газів, які виникають в результаті згоряння метального заряду) та мають достатню уражуючу дію і, внаслідок своїх конструктивних та наявності параметрів міцності в пристрої, дозволяють провести більше, ніж один постріл. Мисливською вогнепальною зброєю є стрілецька зброя, яка призначена для ураження дичини (звірів, птахів та ін.) під час промислового чи спортивного полювання. Для виконання особливих задач на озброєнні багатьох силових структур країн світу знаходяться гладкоствольні рушниці бойового та спеціального призначення, що мають свої ознаки а саме: гвинтівочну "мушку" і діоптрію; наявність пристроїв для кріплення лазерної установки, прибору нічного бачення чи лампи-освітлювача; наявність пістолетної рукоятки (в комплекті - змінної рукоятки); довжину патронника - 76 мм (під патрон "Магнум"); більше чотирьох патронів у магазині, спеціальні боєприпаси; довжину ствола менше 495 мм, циліндр (свердління ствола); наявність маркувальних позначок, що свідчать про їх бойове та спеціальне призначення.  
Згідно положень згаданої вище методики, дані рушниці відносяться до багатоцільової бойової гладкоствольної вогнепальної зброї. Але таке визначення не відповідає дійсності за рядом критеріїв, а саме: за цільовим призначенням; за конструктивними ознаками; за способом ведення стрільби; за характеристиками вражаючої дії снарядів.
На дану зброю розповсюджується кримінальна відповідальність за частиною 1 ст. 263 КК України.  На наш погляд при дослідженні даної зброї при класифікації потрібно виходити із виявлених ознак у висновку зазначивши:  вид, тип, модель, калібр зброї та її цільове призначення. При розслідуванні кримінальних справ як речові докази поряд із вогнестрільною зброєю, можуть виступати предмети, що мають із нею не тільки зовнішня подібність, але і ряд загальних принципів дії: використовують енергію вибухових речовин для метання снаряда, мають голосний і різкий звук пострілу і т.п. Звичайно до таких засобів відносять будівельно-монтажні, сигнальні, газові, газошумові ("пугачі") і стартові пістолети. Кожний вид має своє чітко визначене цільове призначення, але при вчиненні злочинів частіше їх використовують для психічного впливу на жертву, котра в екстремальній ситуації (грабіж, зґвалтування, хуліганство і т.д.) приймає його за вогнепальну зброю. З криміналістичної і кримінально-правової точки зору такі предмети не є вогнепальною зброєю. У  частини 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України  від 8 липня 1994 р. № 6 "Про судову практика по справах про розкрадання, виготовленні, збереженні й інших незаконних діях із зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами" (із внесеними змінами постановою Пленуму від 3 грудня 1997 р. №12) зазначено: "Пневматична зброя, сигнальні, стартові, будівельні, газові пістолети, ракетниця, а також вибухові пакети й інші імітаційно-піротехнічні й освітлювальні засоби, що не містять у собі вибухових речовин і їхніх сумішей не можуть бути віднесені до предметів за незаконне носіння, збереження, придбання, виготовлення, збут або розкрадання яких передбачена відповідальність ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Криміналістичне дослідження вогнепальної зброї, бойових припасів та слідів на кулях (гільзах)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок