Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Психологічні особливості правопорушень

Психологічні особливості правопорушень

Назва:
Психологічні особливості правопорушень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
1. Психологія особистості правопорушника
2. Психологічні характеристики злочинних груп
3. Психологічні особливості допиту в суді
4. Психологічні особливості допиту свідків і потерпілих
Література


1. Психологія особистості правопорушника
У будь-якому протиправному діянні відбиваються психологічні особливості людини, її відношення до суспільства і права. Відомий вітчизняний психофізиолог В.М. Бехтерєв писав, що... у такій справі як злочин відбивається вся особистість суб'єкта і навіть більш того вся його психофізична організація. Протиправна (у тому числі злочинна) діяльність впливає на особистість правопорушника, хоча і реалізації такої діяльності сприяють деякі психологічні властивості індивіда. Причому відомо тенденцію, пов'язану з тим, що чим більше протиправний досвід, тим глибше зміни, що відбулися в особистості правопорушника.
Для особистості правопорушника характерні стійкі психологічні утворення і тимчасові психічні стани, що відрізняють її від особистості законослухняного громадянина. Однією із самих великих змін у цінностно-мотиваційній сфері особистості правопорушника є відхилення в сфері правових цінностей і норм. Негативне відношення правопорушника до правоохоронних цінностей тісно пов'язано з моральними відхиленнями, що виражаються в аморальних вчинках і аморальному поводженні. Система відхилень від нормативно-правових розпоряджень у правопорушника може характеризуватися різною глибиною і стійкістю, діяти не тільки в сфері порушень карного законодавства, але й інших правових норм (цивільного, сімейного, адміністративного, трудового права).
Особистість правопорушника являє собою сукупність взаємозалежних особистісних рис і утворень, ядром яких є негативні властивості, що утворилися в результаті зміни способу життя, соціальних ролей і характеру контактів з іншими людьми.
Кардинальним питанням для юридичної психології є знаходження психологічних розходжень між особистістю правопорушника (злочинця) і законослухняної людини. Порівняльне психологічне і соціологічне дослідження особистості злочинців і законослухняних громадян дозволило зробити ряд важливих висновків про особливості особистості злочинця. Злочинець - це особистість зі значно більш високим рівнем тривожності і як наслідок непевності в собі, імпульсивності й агресивності, значній відчуженості від суспільних цінностей і соціально корисного спілкування. Висока чутливість веде до того, що ці особи в міжособистих відносинах схильні вирішувати всі конфлікти силовим шляхом. Для злочинців характерним є низький рівень соціальної адаптованості, і, навпаки, високий ступінь відчуження від важливих малих соціальних груп /родина, професійний колектив, друзі і т.п./. Необхідно також відзначити деформацію правосвідомості в правопорушників. Серед них є припустимим порушення кримінально-правової або іншої правової заборони.
Деформації в цінностно-мотиваційній сфері відображають, з одного боку, відсутність інтересу до навчання або продуктивної праці, з іншого боку, демонструє гіперпотяг до відпочинку, проведенню дозвілля, володінню модним одягом і т.п. Здійснення злочинів саме має своєю метою задоволення гіпертрофованих потреб і інтересів дозвілля. Проведення дозвілля правопорушниками пов'язано з вживанням алкогольних напоїв, наркотиків, вступом у сексуальні зв'язки і т.п.
У багатьох правопорушників значно деформована емоційна сфера, спостерігається емоційна "тупість", нечутливість до страждань інших, агресивність. Одночасно відзначається емоційна неврівноваженість, афективність, схильність до неадекватних ситуації реакціям. Часто відзначаються негативні зміни волі і вольових якостей.
Аналіз мотиваційної сфери правопорушників дозволяє знайти різні форми регуляції ними поведінки. Однобічність, незрілість їхньої мотиваційної сфери часто полягає у вузькій тимчасовій орієнтації мотивації, що виражається в прагненні "жити сьогоднішнім днем", "плисти за течією", користуватися тим, що "попадає в руки" і т.д.
Властивості, що характеризують пізнавальну сферу правопорушника, приймають часом різновид неадекватних пізнавальних стереотипів і ригідних стандартів сприйняття інших людей, соціальних ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психологічні особливості правопорушень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок