Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Взаємодія слідчого і органу дізнання під час розслідування хабарництва

Взаємодія слідчого і органу дізнання під час розслідування хабарництва

Назва:
Взаємодія слідчого і органу дізнання під час розслідування хабарництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Взаємодія слідчого і органу дізнання під час розслідування хабарництва
Пленум Верховного Суду України зазначає, що хабарництво, особливо кваліфіковані його форми, підриває авторитет демократичних інститутів держави, дезорганізовує нормальну роботу органів влади і управління, дискредитує їх діяльність, негативно впливає на моральний стан суспільства, загрожує процесам реформування економіки і відродження української державності [1].
Особлива суспільна небезпечність хабарництва, на наш погляд, заключається в тому, що воно досить часто пов’язане з вчиненням інших тяжких і особливо тяжких злочинів.
На необхідність підвищення ефективності боротьби з даною категорією злочинів неодноразово зазначалось керівництвом нашої держави.
Аналіз практики боротьби з хабарництвом вказує на те, що існує досить багато невирішених проблем суб’єктивного характеру. Ми вважаємо, що одним з напрямків суттєвого підвищення ефективності боротьби з хабарництвом є удосконалення взаємодії слідчого і органів дізнання.
В рамках даної статті ми зупинимось лише на деяких аспектах взаємодії слідчого і працівників оперативних підрозділів.
Вся кримінально-процесуальна діяльність чітко регламентована Кримінально-процесуальним кодексом України та іншими законами. Однак, в процесуальних нормах не закріплено термін „взаємодія”. Незважаючи на це, даний термін є вдалим відображенням суті узгоджених дій органів дізнання і слідчих під час розкриття і розслідування злочинів.
Юридичною підставою такої взаємодії є статті 104 та 114 Кримінально-процесуального кодексу України. Так, частинами 3 та 4 статті 104 КПК передбачено: „Якщо у справі про тяжкий злочин, що передана слідчому, не встановлено особу, орган дізнання продовжує виконувати оперативно-розшукові дії і повідомляє слідчого про їх наслідки. Після вступу слідчого у справу орган дізнання зобов’язаний виконувати доручення слідчого щодо проведення слідчих та розшукових дій”.
Частиною 3 статті 114 КПК слідчому надається право давати органам дізнання доручення і вказівки про провадження розшукових та слідчих дій і вимагати від органів дізнання допомоги при провадження окремих слідчих дій. Такі доручення і вказівки слідчого є для органів дізнання обов’язковими.
Професор В.М. Тертишник зазначає, що взаємодії слідчих та оперативних працівників можна розглядати як засновану на законі та інших нормативних актах спільну діяльність, маючих різну компетенцію та спеціалізацію, а також різний рівень знань у криміналістиці, оперативно-розшукової діяльності, кримінального права та процесу суб’єктів, спрямовану на досягнення загальної мети розкриття та розслідування злочинів, встановлення об’єктивної істини та забезпечення правильного застосування закону [2]. Таке визначення по своїй суті є правильним, але досить складним.
На наш погляд, взаємодія слідчого і органу дізнання – це чітко регламентована законом і узгоджена діяльність цих органів, яка здійснюється в межах їх компетенції з метою виконання завдань кримінального судочинства.
Під час розслідування справ про хабарництво, як і більшості злочинів у сфері службової діяльності, організація чіткої взаємодії слідчого і оперативних працівників визначає вдале закінчення розслідування і успішний розгляд справи в суді.
Доручення слідчого органу дізнання повинні обов’язково бути письмовими з дотриманням всіх необхідних реквізитів. По-перше, це є процесуальною підставою для виконання процесуальних дій по справі, яка знаходиться у провадженні слідчого. По-друге, дає можливість керівнику відповідного органу дізнання здійснювати своєчасний і належний контроль.
Що стосується слідчих дій, проведення яких слідчий може доручити оперативним працівникам, то переліку таких дій чинним КПК не передбачено.
Однак, очевидно, що органу дізнання не можна давати вказівки про проведення дій, які є виключною компетенцією слідчого, серед яких – пред’явлення обвинувачення, допит обвинуваченого, обрання запобіжного заходу, закриття справи, зупинення, об’єднання провадження, об’єднання справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Взаємодія слідчого і органу дізнання під час розслідування хабарництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок