Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Етико-правові аспекти реалізації конституційного права на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування

Етико-правові аспекти реалізації конституційного права на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування

Назва:
Етико-правові аспекти реалізації конституційного права на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Етико-правові аспекти реалізації конституційного права на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування


Кожна людина має невідчужуване і непорушне право на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування. Це природне і невід’ємне право людини знайшло своє відображення в Основному Законі держави. Конституція України лише закріплює це право на найвищому, конституційному рівні, а зміст права людини на охорону здоров’я розтлумачується і визначається у законах. Відтак, творці Основного Закону поставили законодавцю в обов’язок встановлювати правові межі здійснення права на охорону здоров’я. Проте ця свобода зумовлює і більшу відповідальність законодавця, оскільки у своїй діяльності він не може посилатись на авторитетність творців Конституції [1, с. ].
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (UNG, /58, ) і Програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) закріплено положення, що здоров’я населення загалом і кожної людини зокрема як члена суспільства має найважливіше значення для існування і розвитку держави. Згідно із Загальною Декларацією прав людини, Міжнародним пактом про економічні, соціальні і культурні права, а також Європейською соціальною хартією, підписаною у Страсбурзі 3 травня 1996 року, обов’язком держави є піклування про здоров’я людини і забезпечення його охорони. Відповідно п.  ст. Хартії, сторони, наскільки це можливо, зобов’язані усунути причини поганого здоров’я населення. Комітет незалежних експертів вважає, що держава дотримується цього досить широкого і загального зобов’язання, якщо вона подасть докази наявності в неї належної системи охорони здоров’я, яка вміщує такі елементи: належну і загальнодоступну державну систему охорони здоров’я, що дає змогу надавати необхідну медичну допомогу всьому населенню і забезпечує профілактику й діагностику хвороб; спеціальні засоби для захисту здоров’я матерів, дітей та осіб похилого віку; загальні засоби, спрямовані на попередження забруднення повітря і води, захист від радіації і шуму, контроль за якістю продуктів харчування та станом навколишнього середовища і боротьбу з алкоголізмом та наркоманією (причому всі ці елементи повинні фінансуватись головним чином державою) [2, с. ]. Суспільство і держава відповідальні перед сучасним і майбутніми поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України, забезпечують пріоритетність охорони здоров’я у діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, розв’язання екологічних проблем, удосконалення надання медичної допомоги і запровадження здорового способу життя.
Реальний стан охорони здоров’я в Україні незадовільний. Аналіз усіх показників у цій галузі приводить фахівців до висновку, що в Україні на сьогодні немає ефективної системи охорони здоров’я та якісного надання медичної допомоги. Українська медицина перебуває у стані перманентної кризи, що триває вже понад десять років. За роки незалежності зроблені спроби домогтися змін на краще в системі охорони здоров’я України, проте ці заходи були здебільшого спрямовані на зміну міністрів охорони здоров’я, структурні зміни у самому міністерстві, але оминалось найважливіше – здоров’я окремої людини і якість медичної допомоги. В результаті країна переживає демографічну кризу, падає рівень тривалості життя, переважає смертність над народжуваністю, у новонароджених спостерігаються фізичні та психічні вади та інші жахливі наслідки. Про необхідність змін у цій сфері дуже багато пишуть і говорять, проте рішучих та активних дій у напрямку реформування не спостерігається.
Правове забезпечення права на охорону здоров’я в Україні не повною мірою відповідає сучасним потребам і міжнародним стандартам. Незважаючи на нагальну потребу, роками не можуть прийняти низки важливих законодавчих актів. Передусім, це стосується Закону України "Про медичне страхування", який би реалізував норму ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етико-правові аспекти реалізації конституційного права на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок