Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Застосування примусового приводу органами дізнання

Застосування примусового приводу органами дізнання

Назва:
Застосування примусового приводу органами дізнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Застосування примусового приводу органами дізнання
Надійна охорона прав та свобод людини є пріоритетним завданням будь-якої демократичної держави. Важливим етапом на цьому шляху стало прийняття 28 червня 1996 року нової Конституції України. Ця Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою і визнала людину найвищою соціальною цінністю.
Прийняття нового Основного Закону нашої держави дало поштовх до становлення сучасного українського парламентаризму, правосуддя та системи органів виконавчої влади. Відбуваються суттєві зміни у правовій системі України.
Забезпечення охорони прав і законних інтересів людини і громадянина охоплює широке коло заходів, що здійснюються державою. Це соціально-економічні перетворення, заходи політичного і профілактично-виховного характеру.
В системі заходів, що забезпечують законність, одне із центральних місць займає діяльність по боротьбі зі злочинністю. Це зумовлено тим, що злочини є найбільш суспільно-небезпечними посяганнями на права та свободи людини.
Кримінально-процесуальним законодавством передбачено ряд примусових заходів. Такі заходи досить різноманітні за своєю природою. Одні застосовуються для отримання доказів, інші для забезпечення прийнятих по справі рішень, ще інші для забезпечення явки осіб в органи, що проводять розслідування справи.
Важливе місце в системі примусових заходів займає привід. Однак, як свідчить практика, практичні працівники не завжди правильно застосовують чинне законодавство, що регламентує дану примусову дію.
Автори сучасного тлумачного словника української мови під загальною редакцією професора Дубічинського В.В. зазначають, що привід – примусове доставлення кого-небудь до слідчого, прокурора або до суду обвинуваченого, свідка, потерпілого, які ухиляються без поважних причин з’явитися за викликом згідно із законом у певний час [1].
В юридичній енциклопедії вказується, що привід застосовується в цивільному, в адміністративному та кримінальному процесі.
У цивільному процесі суд може застосувати привід до свідка, який не з’явився за викликом у судове засідання з причин, визнаних судом неповажними, а також до цивільного відповідача, який не з’явився за викликом без поважних причин у справі про стягнення коштів на утримання (аліментів), явку якого суд визнав обов’язковою.
В адміністративному процесі привід застосовується до осіб, які ухиляються від явки за викликом органу внутрішніх справ або судді, оскільки їх присутність при розгляді справи про адміністративні правопорушення є обов’язковою.
Привід у кримінальному процесі - це примусове доставлення до органів дізнання, досудового слідства або до суду осіб, які не з’явилися за викликом без поважних причин [2].
Більш вдало, на наш погляд, поняття приводу дано в юридичній енциклопедії. Саме в цьому визначенні враховані норми різних галузей чинного процесуального законодавства України.
Порядок проведення приводу в кримінальному судочинстві визначається статтями 70, 72, 135, 136, 288, 290 кримінально-процесуального кодексу України. Однак даними нормами встановлюються лише загальні правила щодо здійснення цього складного процесуального заходу. Так, частиною 2 статті 70 КПК передбачено: „Якщо свідок не з’явився без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через органи внутрішніх справ у порядку передбаченому статтями 135 і 136 цього Кодексу”. Відповідно статтями 135 і 136 визначено, що у разі неявки без поважних причин обвинувачений підлягає приводу. Привід здійснюється органами внутрішніх справ за мотивованою постановою слідчого.
В літературі зазначалось, що підставою для застосування кримінально-процесуального примусу є, як правило, неналежна, винувата поведінка суб’єкта, тобто така поведінка, що призводить до порушення кримінально-процесуальних приписів [3,4].
У зв’язку з цим законодавець безумовною умовою до застосування приводу висуває неявку особи за викликом органу, що веде розслідування без поважних причин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування примусового приводу органами дізнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок