Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові форм реалізації права громадян на загальне та спеціальне природокористування

Правові форм реалізації права громадян на загальне та спеціальне природокористування

Назва:
Правові форм реалізації права громадян на загальне та спеціальне природокористування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Правові форм реалізації права громадян на загальне та спеціальне природокористування
ПЛАН
Вступ
Право природокористування - система юридичних норм і засобів, спрямованих на врегулювання відносин щодо ефективного використання, відновлення й охорони природних ресурсів, забезпечення багатогранних матеріальних, економічних і соціальних інтересів та законних прав суб'єктів природокористування. Таким чином, під правом природокористування мається на увазі інститут загальної частини екологічного права, в якому об єднано норми, що визначають спільні положення для права користування всіма видами природних об'єктів, включаючи і норми, які регулюють їх комплексне використання.
Розрізняються:
Об'єктивне право - механізм правового регулювання і забезпечення правовідносин природокористування:*
норми, які визначають підстави виникнення, зміни права природокористування;*
норми, які встановлюють комплекс прав і обов'язків природокористувачів;*
форми і види правовідносин природокористування;*
юридичні засоби захисту прав суб'єктів правовідносин природокористування;*
норми, які встановлюють підстави припинення права природокористування.
Суб'єктивне право - сукупність повноважень особи щодо використання, відтворення і захисту природних ресурсів:*
сукупність прав і обов'язків щодо виникнення суб'єктивного права природокористування та його захисту;*
сукупність прав і обов'язків щодо володіння об'єктами природокористування;*
сукупність прав і обов'язків щодо використання об'єктів природокористування;*
сукупність прав і обов'язків щодо зміни і припинення суб'єктивного права природокористування;*
сукупність прав, обов'язків щодо захисту порушеного суб'єктивного права природокористування.
Зміст права природокористування - сукупність прав і обов'язків суб'єктів права природокористування (природокористувачів), обумовлених нормами чинного законодавства чи відповідною угодою на користування природними ресурсами (договором оренди тимчасового, короткострокового чи довгострокового користування).
1. Право загального та спеціального природокористування
Право природокористування ділиться на загальне та спеціальне.Право загального природокористування означає гарантовану законом можливість усіх громадян користуватися здоровим навколишнім природним середовищем та їх обов'язковим виконанням встановлених правил його охорони.
Право спеціального природокористування встановлюється та регулюється державою в інтересах цільового використання природних ресурсів у процесі їх господарської експлуатації та рекреаційного використання. Воно включає право землекористування, лісокористування та ін.
Основою для його виникнення є акт компетентного органа держави про надання відповідного ресурсу в використання та господарську експлуатацію за його цільовим призначенням.
Суб'єктами права спеціального природокористування є підприємства, заклади, організації та окремі громадяни відповідно до цілей їх діяльності в межах наданих їм прав та обов'язків. Спеціальне природокористування громадян регулюється з метою задоволення їх економічних, житлових, культурно-побутових умов.
Правове регулювання природокористування здійснюється через систему керівних зобов 'язуючих та заборонних норм права.
Керівні норми встановлюють умови та порядок виникнення права користування природними ресурсами, визначають кордони поведінки природокористувачів, надають їм необхідні гарантії реалізації й охорони їх
прав та ефективного виконання покладених на них обов'язків.
Зобов'язуючу норми направлені на регулювання виконання природокористувачами правил використання природного багатства, планів та заходів у галузі використання та відновлення природних ресурсів» збереження та покращання природного середовища.
Суб'єкти права природокористування - юридичні та фізичні особи, які в установленому законом порядку набули права користування природними ресурсами і зобов'язані здійснювати комплекс заходів щодо їх ефективного використання, відтворення й охорони і мають у зв'язку з цим певні права та Обов'язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правові форм реалізації права громадян на загальне та спеціальне природокористування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок