Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові аспекти договору майнового страхування

Правові аспекти договору майнового страхування

Назва:
Правові аспекти договору майнового страхування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Правові аспекти договору майнового страхування


Міжнародний досвід свідчить, що страхування у ринковій економіці є ефективним способом захисту всіх суб’єктів ринку та кожного окремого власника, важливим чинником стабільності суспільного виробництва, неперервності та безперебійності відтворювального процесу, одним із головних джерел залучення інвестиційного капіталу до національної економіки.
Важливе місце в правовому регулюванні страхових відносин займає договір страхування. Договір страхування — це договір, за яким одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору (ст. 979 ЦК).
Страхування має величезне значення для фінансової системи будь-якої країни світу, в тому числі й для України, маючи на меті відгородити від випадкових, але ймовірних втрат населення та організацій, тому дослідження правового регулювання договору страхування в нашій державі, яка ще далека від досконалості і має безліч проблемних та спірних моментів, має надзвичайну актуальність.
Розкриємо умови дійсності договору страхування, його зміст і порядок укладення на прикладі договору майнового страхування. Договір страхування, зокрема майнового, регулюється Цивільним кодексом України (глава 67) [1], Законом України «Про страхування» [2], а також іншими нормативно-правовими актами.
Договір майнового страхування є двостороннім, платним, реальним. Але не кожна угода між страховиком і страхувальником буде вважатися договором страхування. Угода може набути юридичної сили при дотриманні певних вимог:
По-перше, всі елементи договору страхування мають відповідати нормам чинного законодавства, звичаям ділового обороту і принципам майнового страхування.
По-друге, при укладанні договору, сторони виражають свою волю. Основне правило за такої умови дійсності – це збіг волі з волевиявленням (ч. 3 ст. 203 Цивільного кодексу України).
По-третє, в ст. 627 Цивільного кодексу України проголошується свобода договору.
По-четверте, умовою дійсності договору майнового страхування можна вважати умову про реальну можливість виконання дій, що складають предмет зобов’язання.
Для підтвердження реальної можливості виконання зобов’язання з боку страхувальника, відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України “Про страхування”, при укладенні договору страхування страховик має право запросити у страхувальника баланс або довідку про фінансовий стан, підтверджені аудитором та інші документи для оцінки страхового ризику. Щодо страховика, то він, в свою чергу, повинен пред’явити, якщо цього буде вимагати страхувальник, ліцензію на здійснення окремих видів страхування. Крім того, для реальної можливості виконання, ст. 30 Закону України “Про страхування” передбачає умови забезпечення платоспроможності страховиків.
Для договору майнового страхування необхідною умовою є наявність у страхувальника страхового інтересу. Закон України “Про страхування” чітко встановлює форму такого волевиявлення – вона, як правило, має бути висловлена в письмовій формі, або ж страхувальник іншим чином заявляє про свій намір укласти договір страхування (ч. 1 ст. 18 Закону). За загальним правилом, притаманним цивільним правом, волевиявлення сторін при добровільній формі страхування проходять дві стадії (ч. 2 ст. 638 Цивільного кодексу України). Першою є пропозиція однієї сторони (як правило, страхувальника) іншій стороні (страховику) вступити в договірні правовідносини (оферта). Другою – одержання та прийняття пропозиції іншою стороною – акцепт, який вказує на згоду останньої укласти договір на умовах, закладених у пропозиції.
Пропозиція укласти договір майнового страхування нерідко висловлюється страхувальником, якщо він є юридичною особою. У зв’язку з цим, юридичні особи більш занепокоєнні та зацікавлені в ненастанні негативних наслідків для їх майнових об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правові аспекти договору майнового страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок