Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Методичні матеріали для лекційних і семінарських занять з курсу Фінансове право”

Методичні матеріали для лекційних і семінарських занять з курсу Фінансове право”

Назва:
Методичні матеріали для лекційних і семінарських занять з курсу Фінансове право”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Методичні матеріали для лекційних і семінарських занять з курсу Фінансове право”


ПЕРЕДНЄ СЛОВО
Фінансове право – складна учбова дисципліна. Воно об’єднає багато законів та нормативно-правових актів виконавчої влади, які часто змінюються, доповнюються. Все це ускладнює вивчення матеріалу. Вивчення фінансового права дозволяє засвоїти теоретичні положення як загальної, так і особливої частини, пізнати його закономірності і детально ознайомитися з актами, які містять фінансово-правові норми.
Мета:
дослідження основних положень та особливостей фінансового
законодавства, фінансових правовідносин
розкриття можливості використання фінансового законодавства у практиці фінансової роботи
з’ясування сутності бюджетного, податкового, валютного законодавства, особливостей фінансово-правових відносин, прав і обов’язків суб’єктів цих відносин.
Завдання – засвоєння основних положень дисципліни, підготовка студентів до поглибленого вивчення основних напрямів у фінансовій діяльності суб’єктів фінансової системи країни.
Предмет фінансового права становлять суспільні відносини, що виникають у процесі фінансової діяльності держави, тобто відносин щодо формування, розподілу й використання централізованих і децентралізованих фондів коштів з метою реалізації функцій держави. Предмет фінансового права становлять тільки ті відносини, які врегульовані правом у цій сфері за допомогою методу владних приписів.
У методичних матеріалах подається розділ “Теоретичні аспекти курсу” , програма і тематичний план, плани семінарських занять, які враховують сучасні вимоги щодо творчого опанування курсу. Разом з тим, визначено списки основної літератури: підручники, монографії, довідники. При підготовці до семінарських занять студентам необхідно опрацювати рекомендовану літературу. Джерела, перш за все, законодавча та нормативна база, дають можливість сформувати власне бачення проблем, продумати й скласти тези виступу.
На семінарських заняттях бажано передбачити заслуховування й обговорення рефератів, які слід готувати шляхом самостійного наукового пошуку.
Методичні матеріали завершуються переліком програмових вимог з даної дисципліни, необхідних для узагальнення знань з курсу і успішного проведення підсумкового контролю, а також тематикою контрольних робіт.
Вивчення дисципліни пов’язане з дисциплінами “Гроші, банки і кредит”, “Фінанси”, “Фінанси підприємств” і дозволяє отримати базову підготовку з основних питань фінансово-правових відносин суб’єктів фінансової системи.
Методичні рекомендації підготовлено відповідно до програми та навчального плану з курсу “Фінансове право”.
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ КУРСУ
Фінанси як економічна категорія являють собою систему економічних відносин, у процесі яких утворюються і використовуються фонди грошових коштів. Держава за допомогою правових норм детально регламентує відносини, що виникають при зборі, розподілі і використанні фондів грошових коштів. Сукупність таких правових норм складає фінансове право.
Фінансова діяльність держави – це діяльність держави та її органів у галузі мобілізації, розподілу та витрачання централізованих і децентралізованих фондів коштів з метою покриття фінансових потреб держави й виконання її функцій.
Методи фінансової діяльності держави – це конкретні прийоми та засоби, за допомогою яких уповноважений державою орган від її імені мобілізує, розподіляє та використовує фонди коштів. Розрізняють три групи методів фінансової діяльності держави: 1) мобілізація; 2) розподіл; 3) використання.
Фінансова система – сукупність фінансових інститутів, за допомогою яких держава мобілізує, розподіляє та використовує грошові кошти.
Фінансова система включає:
бюджетну систему;
децентралізовані фонди (фінанси галузей народного господарства);
кредитну систему;
державне страхування.
Державний кредит – фонд коштів, який утворюється шляхом випуску державних позик.
Страхування є системою особливих грошових відносин, що займають проміжну ланку між фінансовими та кредитними відносинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Методичні матеріали для лекційних і семінарських занять з курсу Фінансове право”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок