Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістична тактика, замовне вбивство

Криміналістична тактика, замовне вбивство

Назва:
Криміналістична тактика, замовне вбивство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Криміналістична тактика, замовне вбивство.


Правові естетичні засоби криміналістичної тактики.
Вбивство на замовлення – проблема сьогодення.


Правові естетичні засоби криміналістичної тактики.
Криміналістична тактика є системою наукових положень і рекомендацій, що розробляються на їх основі, по організації і плануванню попереднього і судового слідства і визначенню лінії поведінки осіб, що здійснюють судове дослідження, а також прийомів проведення окремих слідчих і судових дій, направлених на збирання і дослідження доказів, на встановлення причин і умов, що сприяли здійсненню і приховуванню злочинів.
Наукові положення, які відносяться до даного розділу криміналістичної науки, за своїм змістом є елементами загальної теорії криміналістики. Частина з них має значення для всієї криміналістичної тактики і носить характер її початкових, загальних положень. Це - основні поняття криміналістичної тактики; визначення місця криміналістичної тактики в системі криміналістики; з’ясування зв’язків і залежностей між тактикою як розділом криміналістики і практикою боротьби із злочинністю; визначення змісту криміналістичної тактики і змісту тактики процесуальної (слідчого і судового) дії.
Крім загальних положень, про яких йде мова в справжньому розділі, в зміст криміналістичної тактики входять: розділи вчення про криміналістичні версії, що відносяться до слідчих, оперативно-розшукових і судових версій; планування розслідування; принципи здійснення в процесі розслідування заходів організаційного і технічного характеру; принципи здійснення в процесі розслідування взаємодії між слідчим і іншими працівниками органів, що ведуть боротьбу із злочинністю; принципи використовування в процесі
розслідування даних, одержаних з оперативних джерел; рекомендації по використанню на попередньому і судовому слідстві спеціальних пізнань, допомоги фахівців; рекомендації по використанню в процесі розслідування допомоги громадськості; тактичні прийоми і рекомендації по проведенню окремих процесуальних дій.
Для того, щоб тактичні рекомендації були найбільш ефективні і максимально відповідали специфіці тієї або іншої процесуальної дії, принципи використовування в розслідуванні оперативних даних, засобів і прийомів криміналістичної техніки, спеціальних пізнань і допомоги громадськості розглядаються стосовно тактики конкретних слідчих дій.
Слід підкреслити, що тактичні прийоми проведення процесуальних дій, хоча і не є єдиним елементом криміналістичної тактики, безперечно є однією з її найважливіших частин, а поняття тактичного прийому і рекомендації відносяться до числа її основних понять. Тактико-криміналістичний (або тактичний) прийом - це найраціональніший і ефективніший спосіб дій або найдоцільніша лінія поведінки при організації і плануванні попереднього і судового слідства, підготовці і проведенні окремих процесуальних дій.
Застосування тактичних прийомів в боротьбі із злочинністю пов’язано з виконанням ряду вимог, найважливішим з яких є допустимість їх використання в кримінальному судочинстві.
Допустимість як принцип застосування тактичних прийомів і рекомендацій припускає їх правомірність і полягає у тому, що по своєму характеру, змісту і цілеспрямованості ці прийоми і рекомендації повинні повністю відповідати духу і букві закону, а їх застосування - вимогам законності.
Проте допустимість застосування тактичного прийому залежить не тільки від його відповідності закону, але і від його наукової обґрунтованості, під якою слід розуміти: 1) науковість прийому - по джерелу походження (результат наукової розробки) або засобу перевірки (наукова перевірка рекомендації практики); 2) відповідність тактичного прийому сучасним науковим уявленням, сучасному стану криміналістичної тактики або стану тих наук, звідки запозичені положення, що обґрунтовують даний прийом; 3) можливість наукового передбачення результатів застосування тактичного прийому і визначення ступеня точності цих результатів; 4) можливість завчасного, обґрунтованого визначення найсприятливіших для застосування даного тактичного прийому умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Криміналістична тактика, замовне вбивство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок