Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об'єднання підприємств та законодавство України

Об'єднання підприємств та законодавство України

Назва:
Об'єднання підприємств та законодавство України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,11 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Закон "Про підприємства в Україні" встановлює, що підприємства мають право на добровільних засадах об'єднувати свою виробничу, наукову, комерційну та інші види діяльності, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству України. Рішення про створення об'єднання (установчий договір) і статут цього об'єднання погоджуються з Антимоно-польним комітетом України в порядку, визначеному чинним законодавством. Водночас дію положення Закону України "Про підприємства в Україні" щодо об'єднання окремих категорій підприємств, як-от: зв'язку, вугільної промисловості, державних електроенергетичних та ін. зупинено'. До об'єднання, зареєстрованого в Україні, можуть входити підприємства інших держав. Вітчизняні підприємства можуть входити до об'єднань, зареєстрованих в інших державах. У цих випадках порядок вступу в об'єднання здійснюється відповідно до законодавства України про зовнішньоекономічну діяльність.

За законодавством України підприємства можуть об'єднуватися в асоціації, корпорації, консорціуми, концерни.

Асоціація — це договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності. Вона не має права втручатись у виробничу й комерційну діяльність будь-якого з її учасників.

Корпорація — це договірне об'єднання, створене на основі поєднання виробничих, наукових і комерційних інтересів із делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з учасників.

Розгляньмо приклад діяльності корпорації. Корпорація "Укр-агропромбуд" і Міністерство сільського господарства та продовольства України повинні були повернути бюджетну позику, виділену їм 1995 р. для закупівлі сільськогосподарської продукції. Для цього корпорація "Украгропромбуд" зобов'язувалася здійснити розвиток матеріально-технічної бази лісокомплексів, розташованих в Іркутській області (Російська Федерація). Корпорація "Украгропромбуд" повинна була контролювати виконання поставок продовольчих товарів у Іркутську область та лісоматеріалів в Україну в обсягах, передбачених угодою з адміністрацією Іркутської області про економічне співробітництво на 1995 p.*

Консорціумом вважається тимчасове статутне об'єднання промислового і банківського капіталу, створене для досягнення спільної мети. Концерн — це статутне об'єднання підприємств промисловості, наукових організацій, транспорту, банків, торгівлі тощо на засадах повної фінансової залежності від одного або групи підприємців.

Консорціум підприємств України, Росії, США та Норвегії, який продукує ракетно-космічну техніку, мав на меті до 1998 p. збудувати поблизу екватора "морський космодром". Відповідно до підписаної угоди головним розробником усієї системи став ракетно-космічний концерн "Енергія" (Росія). Ракети виготовляв Дніпропетровський ракетний центр та підприємства Росії; бортові та наземні споруди створює американська компанія "Боїнг". Вона ж взяла на себе турботу про об'єкти, які виводитимуться в космос комплексом; платформу-космодром створювала Норвегія, яка має досвід будівництва платформ для добування нафти й газу з морського дна . Про успішну реалізацію міжнародного проекту "Мор-ський старт" свідчать запуски ракет, зокрема української ракети-носія "Зеніт-3 SL" 28 травня 1999 p. Сьогодні Україна розглядає можливість спорудження в Чорному морі плавучого космодрому для запуску супутників за допомогою української ракети-носія "Зеніт". Проект має робочу назву "Український старт". У Національному космічному агентстві йде підготовка до оголошення тендера на визначення фірми-розробника техігіко-економічного обгрунтування проекту. Пропозиції щодо участі в тендері будуть спрямовані зарубіжним і вітчизняним компаніям. Для реалізації проекту вивчається можливість створення міжнародного консор-ціуму за участю провідних фірм галузі. За основу при розробці проекту буде взято досвід участі України в міжнародному проекті "Морський старт".

Крім зазначених, можуть бути й інші об'єднання, створені за галузевим, територіальним чи іншими принципами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Об'єднання підприємств та законодавство України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок