Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Статус службовців органів місцевого самоврядування

Статус службовців органів місцевого самоврядування

Назва:
Статус службовців органів місцевого самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,86 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Статус службовців органів місцевого самоврядування
План
1. Правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування.
2. Проходження служби в органах місцевого самоврядування та службова кар'єра.
3. Припинення служби в органах місцевого самоврядування. 
4. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування. 
5. Відповідальність за порушення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування.

З прийняттям Конституції України 1996 p., Закону України від 21 травня 1997 р. "Про місцеве самоврядування в Україні", в яких встановлювалася система місцевого самоврядування, постало питання про правовий статус службовців, які працюють в органах місцевого самоврядування, порядок і особливості функціонування і проходження служби.
У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішувалися окремі питання щодо посадових осіб органів місцевого самоврядування: сільського, селищного, міського голови, їхніх заступників, голів і заступників голів районної в місті ради, районної та обласної ради тощо. Але детальний статус посадових осіб органів місцевого самоврядування було не визначено через відсутність спеціального закону.
Відповідно до п. 5 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" зазначеного Закону, на посадових осіб місцевого самоврядування поширювалася дія Закону України "Про державну службу". Вони прирівнювалися до відповідних категорій посад державних службовців, якщо інше не було передбачено законодавством України. Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначалися Кабінетом Міністрів України.
З метою усунення прогалин у правовому регулюванні питань, пов'язаних зі службою в органах місцевого самоврядування, постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 1994 р. "Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців" посадових осіб місцевого самоврядування було прирівняно до відповідних посад державних службовців. Разом з тим було збережено відмінності служби в органах місцевого самоврядування, наприклад, стосовно вікових обмежень перебування на службі (ст. 23 Закону "Про державну службу" зі змінами, внесеними Законом від 13 травня 1999 p.).
Питання організації і проходження муніципальної служби висвітлюються в юридичній літературі, в основному зарубіжними авторами. Цікавий аналіз теоретичних аспектів муніципальної служби, статусу і класифікації службовців, заміщення посад у муніципальному апараті, зокрема, зробив Д. М. Бахрах у підручнику "Административное право" (М., 1993. — С. 97—121). Заслуговує на увагу довідниковий посібник А. А. Немчинова і А. М. Володіна "Муниципальная служба" (М., 2002. — 384 с). Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми варто виділити авторів навчального посібника "Коммунальное право Украины" (Донецк, 1999. - С. 123-128) В. Д. Волкова, А. Г. Бобкова, М. А.Захарченко та ін. У контексті державного будівництва та місцевого самоврядування в Україні окремі питання служби розглядали М. О. Баймуратов, О. І. БєдниЙ, І. П. Бутко, В. А. Григор'єв, В. М. Кампо, А. А. Коваленко, Б. А. Пережняк, В. Ф. По-горілко, С. М. Стременовський, О. Ф. Фрицький та ін.
Муніципальна служба є одним з інструментів, засобів здійснення місцевого самоврядування.
Виокремлюють такі основні ознаки муніципальної служби:
1) особливий вид публічної служби, тобто служби в органах місцевої влади;
2) професійна діяльність в органах місцевого самоврядування, за здійснення якої муніципальні службовці одержують заробітну плату з місцевого бюджету; муніципальні службовці — це особи, які несуть службу на посадах в органах місцевого самоврядування;
3) діяльність з виконання повноважень органів місцевого самоврядування, тобто діяльність, що перебуває в підпорядкуванні муніципального утворення;
4) діяльність, що організується на постійній основі, тобто муніципальні службовці здійснюють повноваження органу місцевого самоврядування як основну роботу протягом невизначеного часу (постійно); посадові особи, що обираються, навпаки, діють протягом певного проміжку часу (тимчасово).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Реферат на тему: Статус службовців органів місцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок