Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції

Призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції

Назва:
Призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,83 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції


Питання призначення суддів на адміністративні посади главою держави досить давно перебуває у полі наукової дискусії. Ще у процесі розробки Закону України "Про судоустрій України" (далі - Закон) обгрунтовувалися позиції, щодо доцільності надання такого права Президенту України, оскільки в такому разі певна інституція державної влади зацікавлена мати вплив на судову владу через голову відповідного суду. Зрештою, перемогла вказана точка зору, що і було відображено у ч. 5 ст. 20 Закону.
Рішенням Конституційного Суду України від 16 травня 2007 р. положення вказаної норми Закону визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) і рекомендовано Верховній Раді України невідкладно в врегулювати питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду та звільнення його з цієї посади [1]. Отже, у зв‘язку з цим виникла прогалина в механізмі призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення з цих посад. Вона полягає в тому, що чинним законом встановлено лише порядок і передбачено суб‘єкти ініціювання питання про призначення та звільнення голови суду та його заступника, внесення подання тощо щодо їх призначення і звільнення, але не визначено суб‘єкта, який призначає суддів на посади голови, заступника голови суду та звільняє з таких посад.
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 92 Конституції України ця прогалина може бути усунута лише шляхом прийняття відповідного закону. 15 червня 2007 р. парламент на виконання рекомендації Конституційного Суду України щодо невідкладного законодавчого врегулювання процедури призначення суддів судів загальної юрисдикції на адміністративні посади і прийняв відповідний закон. Здавалося б, проблема вичерпана, але процедура прийняття цього закону наразі не завершена, оскільки він не підписаний Президентом України та не опублікований встановленим порядком.
Основна частина повноважень глави держави визначена у ч. 1 ст. 106 Конституції України, а інші можуть визначатися тільки нормами Основного Закону. Стверджувати про те, що безпосередньо положення Конституції України надають право главі держави здійснювати призначення суддів судів загальної юрисдикції на адміністративні посади немає сенсу, оскільки такі приписи відсутні. Отже, необхідно звернути увагу на суперечливість положень ч. 5 ст. 20 (у сенсі надання Радою суддів України рекомендації для призначення) і п. 4 ч. 5 ст. 116 Закону. Якщо у першому нормативному приписі вказується тільки про надання рекомендації для призначення судді на адміністративну посаду в суді, то в другому - про  вирішення питання щодо призначення суддів на такі посади у випадках і порядку, передбачених законом про судоустрій.
Аналіз чинного законодавства України та положень міжнародно-правових документів з питань судоустрою дозволяє зробити висновок про те, що за існуючої законодавчої регламентації єдиним повноважним суб‘єктом здійснення функцій призначення та звільнення суддів з адміністративних посад є Рада суддів України. Міжнародним співтовариством розроблено ряд документів, у яких викладено засади незалежності судових органів. На цьому акцентовано увагу і в рішенні Конституційного Суду України від 16 травня 2007 р., яке ґрунтується на тлумаченні, висловленому в рішенні цього Суду від 19 грудня 2002 р. щодо Закону України "Про судоустрій України" в частині підбору суддів на адміністративні посади.
Крім того, Концепцією вдосконалення судівництва наголошено на запровадженні порядку, за яким адміністративні посади у судах повинні займати судді, призначені органами суддівського самоврядування [2]. Таку позицію потрібно підтримувати в сенсі внесення змін до Закону. Твердження про доцільність перекладення повноважень Президента України на Раду суддів України щодо здійснення призначення суддів на адміністративні посади у судах ґрунтується і на приписах ч. 2 ст. 130 Конституції України та ч. 2 ст. 102 і ч. 1 ст. 103 Закону, які визначають, що до питань внутрішньої діяльності судів належать, питання організаційного забезпечення судів, діяльності суддів, забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок