Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальна характеристика міжнародних перевезень

Загальна характеристика міжнародних перевезень

Назва:
Загальна характеристика міжнародних перевезень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,95 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У сучасних умовах гнучка, надійна, недорога транспортна система, яка дозволяє здійснювати міжнародні перевезення, набуває вирішального значення. Україна посідає важливе місце у мережі транспортних сполучень, оскільки через й територію проходить кілька коридорів, які дають змогу в найкоротші строки спрямовувати вантажопотоки з Азії до Європи. Розробляються нові проекти пасажиро— та вантажоперевезень. Зокрема, таким є проект транспортного коридору Гданськ—Одеса (інакше Чорне море — Балтика), яким здійснюватимуться залізничні та автомобільні перевезення. З відкриттям цього сполучення першочергового значення набуватимуть комбіновані перевезення цінних вантажів. Сьогодні діє Євро-азійський транспортний коридор, до складу якого входять поромні переправи через Чорне і Каспійське моря, залізниці Закавказзя і Туркменистану. Діючою є поромна переправа Скадовськ —Зонгулдак (Україна—Туреччина).

Перспективним напрямом розвитку транспортних зв'язків є інтермодальні перевезення, зокрема між Каспійським, Чорним, Середземним морями й Західною Європою, які вважаються продовженням уже існуючих транспортних коридорів (за участю морських портів України, Румунії, Болгарії, Туреччини, Греції, Албанії). Планується залучити до співпраці у сфері перевезень Грузію, Азербайджан, Туркменію, Казахстан, а також внутрішні водні шляхи Росії.

Значним проектом XXI століття є прокладання транспортного коридору Європа—Кавказ—Азія (ТРАСЕКА). Початком цього проекту стала багатостороння Угода про міжнародний транспорт та розвиток коридору Європа—Кавказ—Азія від 8 вересня 1998 p. Президентами Азербайджану, України, Молдови, Узбекистану, Киргизстану, Грузії, Туреччини, Румунії та Болгарії підписано 4 додаткові технічні) документи, зокрема з міжнародного торговельного судноплавства, міжнародного залізничного транспорту, міжнародного автомобільного транспорту. На рівні міністерств транспорту України, Грузії та Болгарії підписано Протокол переговорів щодо розбудови поромної переправи Іллічівськ—Варна—Поті.

Україна зацікавлена у здійсненні Мариборської угоди, підписаної Італією, Словенією та Угорщиною. Нею передбачено будівництво транспортного коридору Трієст—Любляна—Будапешт—Київ. Відновлюються європейські колії в районі Чопа та авіасполучення на лінії Бухарест—Кишинів—Донецьк.

Розвивається такий вид транспортування як подача нафти, газу, води тощо трубопроводами. Трубопровідний транспорт є ефективніший та безпечніший спосіб доставки вказаних вантажів, ніж інші. Це визнано, зокрема, у Анкарській політичній декларації стосовно транспортування каспійської нафти від 29 жовтня 1998 p., що підписана від імені Туреччини, Азербайджану, Грузії, Узбекистану та США. Сьогодні особливої актуальності для України набуває транспортування каспійської нафти через її територію. Ширші можливості для транспортування каспійської нафти Дунаєм відкриє створення вільної економічної зони у трикутнику Джурджулешти—Рені—Галац (Україна, Молдова, Румунія). Транспортування газу обумовлюється у туркмено-турецькій Угоді про принципи продажу і закупівлі туркменського газу та його транспортування, підписаній в Анкарі у жовтні 1998 p. Обговорюється проект транскаспійського газопроводу Туркменистан—Азербайджан—Туреччина. Україною у 1996 p. ратифіковано багатосторонню Угоду про проведення узгодженої політики в галузі транзиту природного газу, в 1997 p. — багатосторонню Угоду про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами. Прово-диться співробітництво і на двосторонньому рівні. Наприклад, у 1997 p. Україна ратифікувала міжурядову угоду, учасницею якої є Казахстан, про принципи співробітництва в нафтогазових галузях. У цьому ж році ратифіковано Угоду між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про нафтопровідну систему Джейхан—Самсун. А загалом регулювання відносин з приводу поставок трубопроводом здійснюється національним законодавством про поставки або постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу.

Таким чином, міжнародні перевезення набувають все більшого значення для держав, у т. ч. й України, їх належне правове регулювання дозволить найоптимальніше вирішити низку господарських питань.

Перевезення пасажирів, вантажу, багажу здійснюється залізничним, автомобільним, повітряним, морським, річковим та трубопровідним видами транспорту. Розрізняють прямі перевезення, тобто здійснювані одним видом транспорту, та змішані або комбіновані, здійснювані кількома видами транспорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальна характеристика міжнародних перевезень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок