Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Цивільне, господарське та цивільно-процесуальне право уніфікація права, застосовуваного до посередників

Цивільне, господарське та цивільно-процесуальне право уніфікація права, застосовуваного до посередників

Назва:
Цивільне, господарське та цивільно-процесуальне право уніфікація права, застосовуваного до посередників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Цивільне, господарське та цивільно-процесуальне право уніфікація права, застосовуваного до посередників


Сучасна епоха характеризується пришвидшеним розвитком міжнародних відносин і їх диверсифікацією. Вихід економічних відносин за межі певних країн супроводжується змінами економічного і юридичного характеру договірних відносин. Унаслідок глобальних змін, які відбулися в Україні, значно зросла кількість учасників зовнішньоекономічних контрактів, що своєю чергою вимагає оволодіння юридичною та економічною технікою. Процес формування правового регулювання спрямовується в русло уніфікації матеріально-правових і колізійних норм. Уніфікація колізійних та матеріально-правових норм відбувається у формі кодифікації, головним принципом якої є гармонізація законодавства різних держав. Історичний метод дослідження уніфікації дає змогу зробити висновок про те, що першочергово інтерес і найбільші сподівання були пов’язані саме з уніфікацією колізійних норм (норм міжнародного приватного права). Відповідно до загальної думки, це могло б зменшити виникнення колізій і тим самим сприяти одноманітному врегулюванню багатьох питань. Наприклад, О. Ландо, який очолював роботу комісії з розробки основ договірного права Країн Євросоюзу, виділяв такі переваги уніфікації колізійних норм: 1) така уніфікація незначною мірою торкається суспільства, оскільки правила торкаються незначної кількості учасників господарської діяльності; 2) уніфікація колізійних норм є простішим процесом, ніж уніфікація матеріально-правових норм, і при цьому одна галузь може бути врегульована порівняно невеликою кількістю приписів (наприклад, Римська Конвенція 1980 р. про право, що застосовуване до договорів купівлі-продажу, складається приблизно з 20 статей); 3) уніфіковані колізійні норми сприяють передбачуваності, оскільки наявність цих норм полегшує сторонам завдання – закон якої країни може бути застосовуваний у разі пред’явлення позову в суд [1, с. ]. Слабке місце уніфікації колізійних норм полягає у проблемі встановлення судом змісту іноземного права. Особлива складність цього процесу проявляється тоді, коли справа достатньо складна, коли суд зобов’язаний застосовувати право країн іншої „правової сім’ї”. Порівняльний аналіз досягнутих на регіональному та універсальному рівнях уніфікації колізійних норм, пов’язаних з представництвом у міжнародній купівлі-продажу, дає підстави з певними застереженнями діяльність у цьому напрямку називати успішною, оскільки в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права було розроблено і підписано чотири конвенції, серед яких Гаазька конвенція від 14 березня 1978 р. про право, застосовуване до агентських договорів [1, с. ]. Саме ця конвенція присвячена колізійним питанням відносин представництва (чи за термінологією англо-американського права, агентських відносин), які тісно пов’язані з договором міжнародної купівлі-продажу і які мають за мету просування товарів іншими, ніж пряма купівля-продаж способами.
При зверненні до порівняльного методу виявляються неоднакові підходи в праві зарубіжних країн до використання послуг третіх осіб, у тім числі послуги з просування товарів на ринки зарубіжних країн, що належать двом правовим системам. У праві континентальному (що має своїм походженням прийняття спершу у Франції, а згодом в Німеччині та в інших країнах Європейського континенту цивільних кодексів з огляду на що його іменують кодифікованим правом), прийнято систему договірних відносин, що реалізовуються різними договорами залежно від зростання залучення третіх осіб до комерційної угоди.
Цікавим для аналізу та порівняння буде звернення до положень цивільного права Німеччини, яке виділяє в самостійну групу договори на ведення чужих справ. Під веденням чужих справ слід трактувати всі дії в чужому інтересі. Але окреслення групи договорів тільки через ознаку інтересу призвело до охоплення за цим кваліфікаційним критерієм надзвичайно великого пласта договорів, таких як факторинг, всі договори у фінансовій сфері, договір з управляючим юридичної особи тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Цивільне, господарське та цивільно-процесуальне право уніфікація права, застосовуваного до посередників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок