Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття адвокатської діяльності.Умови припинення адвокатської діяльності

Поняття адвокатської діяльності.Умови припинення адвокатської діяльності

Назва:
Поняття адвокатської діяльності.Умови припинення адвокатської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,06 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Поняття адвокатської діяльності.
Умови припинення адвокатської діяльності


Адвокатом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката України.
Адвокат не може працювати в суді, прокуратурі, держав-ному нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління. Адвокатом не може бути особа, яка має судимість.
Закон “Про адвокатуру” встановлює певне коло осіб, які мо-жуть набути статус адвоката, і пов’язує це з декількома чинника-ми, прямо зазначеними у коментованій статті: громадянство Укра-їни, вища юридична освіта, стаж роботи за фахом, підтвердження належного рівня знань і при наявності всіх цих ознак — отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та прий-няття Присяги адвоката України.
Стосовно громадянства України питання вирішується одно-значно: згідно з чинним законодавством ніхто інший, крім грома-дян України, не може займатися адвокатською діяльністю в нашій державі. Втрата громадянства України тягне за собою анулюван-ня свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у від-повідності зі ст. 17 Закону “Про адвокатуру”.
Протягом усього періоду дії Закону активно обговорюється пи-тання про надання можливості адвокатам інших країн здійснюва-ти адвокатську діяльність в Україні, що, в принципі, могло би бу-ти вирішено шляхом укладання відповідних міждержавних угод. Але чи є сенс у цьому? Згідно з чинним законодавством про під-приємництво громадяни інших країн можуть займатися в Україні юридичною практикою як підприємницькою діяльністю. І якщо раніше для цього необхідно було отримати ліцензію Міністерства юстиції України, у якій перераховувались усі ті самі види практи-ки, які віднесено до адвокатської діяльності, за винятком захисту в кримінальних справах, то зараз і це обмеження скасовано - від-повідно до змін, внесених до Закону України “Про підприємни-цтво” Законом від 1 червня 2000 р. № 1775-ІІІ (набрали чинності з 22 жовтня 2000 р.), ліцензування юридичної практики не передба-чається, а спеціального закону, який регулював би здійснення юридичної практики, поки що не існує. Отже, питання щодо до-пуску юристів, у тому числі адвокатів, інших країн фактично сто-сується лише здійснення захисту в кримінальному судочинстві (див. коментар до ст. 1). Законопроект про внесення змін до ч. 1 ст. 2 Закону “Про адвокатуру”, яким пропонується виключити вимогу щодо громадянства України, поданий Кабінетом Міністрів, негативно оцінений Спілкою адвокатів України. Народні депу-тати відхилили законопроект щодо змін до ст. 2 Закону “Про адво-катуру”.
Міністерство юстиції України звернулося до Спілки адвокатів із запитом щодо її ставлення до пропозиції про виключення зі ст. 2 Закону “Про адвокатуру” обмежень стосовно громадянства у зв’язку із завершенням вступу до світової організації торгівлі. Спілка, вивчивши думку адвокатів і проаналізувавши відповідне законодавство багатьох країн, які обмежують доступ іноземних адвокатів до практики у своїх країнах, а також ознайомившись з вимогами Світової організації торгівлі (СОТ) з цього питання і виходячи з наслідків приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), дійшла висновку, що “за умов відсутно-сті в Україні законодавства про адвокатуру, яке б повністю відпо-відало міжнародним стандартам, зокрема, без створення єдиної професійної організації адвокатів і належних гарантій адвокат-ської діяльності, небезпечно вилучати з чинного законодавства обмеження щодо громадянства осіб, які займаються адвокатською діяльністю”.
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 24 травня 2002 р. ви-словила іншу думку: норму про громадянство України можна бу-ло б виключити із Закону за умови, що “особа, яка не є громадяни-ном України і бажає набути статусу адвоката, крім інших вимог, передбачених ст. 2 Закону України “Про адвокатуру”, склала б у спеціалізованому вузі іспит з державної мови, не менше 3-х років працювала б в Україні на посаді помічника адвоката, мала б в Україні постійне місце проживання та була зареєстрована як плат-ник податків”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття адвокатської діяльності.Умови припинення адвокатської діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок