Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові аспекти випуску та обігу корпоративних облігацій в Україні

Правові аспекти випуску та обігу корпоративних облігацій в Україні

Назва:
Правові аспекти випуску та обігу корпоративних облігацій в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Правові аспекти випуску та обігу корпоративних облігацій в Україні

Важливою складовою ринку цінних паперів як в Україні, так і в інших державах є ринок корпоративних облігацій. Для інвесторів цей ринок привабливий насамперед тим, що облігації є менш ризиковими цінними паперами, ніж акції. Це зумовлено перш за все зобов’язанням емітента погасити облігації та сплатити відсотки незалежно від розміру прибутку. Власникам підприємств і крупним акціонерам більш вигідно залучати кошти шляхом випуску облігацій. На відміну від додаткової емісії акцій та збільшення статутного фонду підприємства при розміщенні облігацій не перерозподіляється акціонерний капітал.
Законодавство в сфері регулювання випуску та обігу облігацій, як і більшість нормативно-правових актів України про цінні папери, є застарілим, оскільки нормативно-правові акти розроблялися і приймалися ще за часи, коли ринок цінних паперів не відігравав значної ролі в економіці країни. На сьогодні це законодавство потребує значного вдосконалення, зокрема скасування колізій та уточнення термінології. Закони України “Про цінні папери та фондову біржу”, “Про господарські товариства” парламент прийняв ще в 1991 році, однак внесені в них зміни суттєво не вплинули на загальний принцип регулювання правовідносин щодо цінних паперів. Виходом з цієї ситуації може стати прийняття Верховною Радою України низки законопроектів, які стосуються проблем регулювання фондового ринку.
Успішний розвиток ринку облігацій в Україні є початковим етапом створення ефективного ринку цінних паперів, що в свою чергу сприятиме залученню інвестицій до економіки країни. На цьому етапі в Україні необхідно створити прогресивне, узгоджене й зрозуміле законодавство щодо ринку цінних паперів та їх обігу.
В нашій державі, згідно з чинним законодавством, випускаються й обертаються такі види облігацій: облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик, облігації місцевих позик і облігації підприємств (корпоративні облігації). Про останні й піде мова далі.
Відомо, що акції випускаються без установленого терміну обігу, засвідчують пайову участь у статутному фонді акціонерного товариства, підтверджують право на участь в управлінні акціонерним товариством і дають власнику право на одержання частини прибутку у вигляді дивідендів та частину майна при ліквідації підприємства. На відміну від акцій, облігація засвідчує внесення її власником коштів і підтверджує зобов’язання відшкодувати йому номінальну вартість даного цінного паперу в зазначений термін з виплатою фіксованого відсотку, якщо інше не передбачено умовами випуску облігацій. Тобто, володар будь-якої облігації є кредитором, а володар будь-якої акції – власником. Незважаючи на те що власники облігацій не мають права управляти справами товариства й отримувати частину чистого прибутку, вони вправі вимагати захисту своїх законних прав та інтересів, зокрема визнання підприємства-емітента банкрутом.
Акціонерне товариство може випускати облігації тільки після повної оплати всіх випущених акцій. Оплата облігацій у підприємства-емітента здійснюється, відповідно до вимог законодавства України, виключно в грошовій формі. Відповідно до ст. 12 Закону України “Про цінні папери та фондову біржу” від 18 червня 1991 р. № 1201-XII (далі – Закон про цінні папери), інша форма розрахунків не допускається.
Існують такі види облігацій підприємств: іменні й на пред’явника; відсоткові та безвідсоткові (цільові); такі, що вільно обертаються та з обмеженим колом обігу. Обов’язковим реквізитом цільових облігацій є зазначення товару (послуг), під який вони випускаються.
Відсотки по облігаціях виплачує підприємство-емітент відповідно до умов випуску, незалежно від наявності прибутку в емітента. Обов’язковою умовою для емітента корпоративних облігацій є викуп облігації у встановлені в ній терміни. При невиконанні цих умов власники облігацій мають право звернутися до суду з заявою про примусове стягнення відповідних сум з емітента.
Облігації випускаються для залучення додаткових коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правові аспекти випуску та обігу корпоративних облігацій в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок