Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відшкодування потерпілому втрати працездатності, зумовленої злочином

Відшкодування потерпілому втрати працездатності, зумовленої злочином

Назва:
Відшкодування потерпілому втрати працездатності, зумовленої злочином
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Відшкодування потерпілому втрати працездатності, зумовленої злочином


Вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, визнаного законом як злочин, спричиняє виникнення кримінально-правових відносин. Держава, в особі уповноважених органів, розслідує злочин і визначає особу, яка зобов’язана відшкодувати наслідки суспільно-небезпечного діяння. Одним з таких наслідків може виступати фізична шкода, завдана потерпілому, яка часто буває прив’язана до певної втрати працездатності.
Поняття працездатності широко застосовується в юридичній науці. Щоправда, повніше його зміст розкривається через використання понять “непрацездатність”, “втрата працездатності”. Зустрічаються ці терміни, наприклад, в трудовому праві, праві соціального забезпечення, в цивільному і кримінальному праві, а також в інших галузях права. Водночас можна говорити про подвійну природу цієї категорії — не лише як юридичної а й як соціальної. Аналіз правового регулювання працездатності та практики його застосування в кримінально-правових і кримінально-процесуальних відносинах виявляє ряд практичних та теоретичних проблем, що в свою чергу, спонукає до детального дослідження цієї теми.
В нормативно-правових актах працездатність визначається, зокрема, як здатність людини до активної діяльності, що характеризується можливістю виконання роботи і функціональним станом організму в процесі роботи (“фізіологічною ціною” роботи)[1]. З даного положення найбільш яскраво проявляється якраз соціальна сторона працездатності (як здатності до праці).
Інше визначення, на нашу думку, більш вдало поєднує соціальні і юридичні аспекти працездатності: “Працездатність — це соціально-правова категорія, що відбиває здатність людини до праці, яка визначається рівнем його фізичного та духовного розвитку, а також станом здоров’я, професійними знаннями, умінням і досвідом”[2]. В даному випадку здатність людини до праці оцінюється не лише за можливістю виконання роботи та функціональним станом організму, а й за додатковими критеріями (стан здоров’я, професійні знання, вміння, досвід).
Працездатність класифікується на загальну і професійну, повну і часткову. Загальна працездатність — це здатність до некваліфікованої роботи в звичайних умовах. Професійна працездатність — це здатність працівника до роботи за своєю професією (фахом) і кваліфікацією чи за іншою адекватною їй професією (фахом). Часткова працездатність — це здатність до професійної або некваліфікованої праці, що збереглася у осіб, які зазнали каліцтва. Тож на основі даної класифікації розрізняють такі види працездатності як: повна загальна, часткова загальна, повна професійна та часткова професійна.
Втрата працездатності на нормативному рівні не визначається, але аналіз правових норм дозволяє дійти висновку, що втрата працездатності — це повна чи часткова втрата здатності до загальної чи професійної праці. Повна втрата працездатності означає непрацездатність особи.
В нормах кримінального права містяться аналізовані терміни в різних контекстах. Поняття непрацездатності та втрати працездатності згадуються в наступних статтях Кримінального кодексу України: ч.ч. 2, 3 ст. 57 (“Виправні роботи”), ст. 121 (“Умисне тяжке тілесне ушкодження”), ст. 122 (“Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”), ч. 2 ст. 125 (“Умисне легке тілесне ушкодження”), ст. 164 (“Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей”) та ст. 165 (“Ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків”). Тож можна простежити, що згадані поняття мають значення для вирішення питань про призначення і відбуття покарання, а також для кваліфікації окремих злочинів, де вони є елементами об’єктивної сторони складів злочинів.
Визначення ступеня втрати працездатності має важливе значення для кваліфікації тілесних ушкоджень. Ця ознака є ключовою для розмежування тяжких, середньої тяжкості та легких тілесних ушкоджень.
Ступінь втрати працездатності є наслідком діяння, вчиненого суб’єктом злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Відшкодування потерпілому втрати працездатності, зумовленої злочином

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок