Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі особливості кваліфікації та розслідування контрабанди, вчиненої у формах співучасті 

Деякі особливості кваліфікації та розслідування контрабанди, вчиненої у формах співучасті 

Назва:
Деякі особливості кваліфікації та розслідування контрабанди, вчиненої у формах співучасті 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Деякі особливості кваліфікації та розслідування контрабанди, вчиненої у формах співучасті 


Розповсюдження контрабанди підриває економіку держави, завдає шкоди національній безпеці та здоров’ю людей. Крім цього, даний вид злочинів нерідко створює умови для вчинення різних протиправних дій. Зокрема, контрабанда зброї, радіоактивних й деяких видів небезпечних речовин може полегшувати злочинцям вчинення бандитизму, терористичних актів, інших тяжких та особливо тяжких злочинів. Створені контрабандистами канали переміщення також можуть бути використані для розвідувальної й підривної діяльності проти України. Застосування методу контент-аналізу протягом липня-вересня 2004 року до висвітлення контрабанди періодичними виданнями України в цілому дозволяє відзначити розуміння суспільством шкідливих наслідків цього злочину і нагальну потребу боротьби з ним.
У недалекому минулому, в умовах панування адміністративно-командної системи, суворого прикордонного й митного контролю вчинення даного злочину в організованих формах взагалі було винятком. Тому ці форми контрабандних дій залишились недостатньо розробленими в наукових джерелах. Сьогодні ж, в умовах жорсткого розподілу рівня і сфер впливу у злочинному середовищі, спостерігається тенденція до збільшення випадків вчинення контрабанди в організованих формах, у тому числі за участю окремих співробітників митних та правоохоронних органів.
Найчастіше вчинення контрабанди набуває форм організованої злочинної діяльності при переміщенні значних обсягів товарів, які користуються підвищеним попитом у населення (в тому числі акцизної групи), культурних цінностей, радіоактивних речовин, зброї й особливо наркотиків. У середньому кількість осіб, які є співучасниками цього злочину, налічує від 3 до 5 осіб. Переважає вчинення контрабанди за попередньою змовою групою осіб, що складає близько 90 % від загальної кількості контрабанди, вчиненої у різних формах співучасті. У 85 відсотках – це групи з кількістю членів 2–3 особи, у 12 % – від 3 до 5 осіб, і лише у 3 % – більше 6 осіб. Проте, є усі підстави стверджувати, що переважна частина контрабанди, що вчинена в більш небезпечних організованих формах, має латентний характер. Досить красномовним підтвердженням цьому, наприклад, є такий факт. Під час слідства лише по одній кримінальній справі щодо замаху 2 жовтня 1999 р. на життя народних депутатів України Н.М. Вітренко, В.Р. Марченка, М.А. Лимаря виявлені окремі види зброї та боєприпасів контрабандного походження, які у кілька разів перевищують річний показник з виявлення аналогічних предметів усіма митними органами держави.
На жаль, не зважаючи на значний досвід правоохоронних органів держави з виявлення й розслідування контрабанди, вчиненої у різних формах співучасті, сьогодні існують складнощі у створенні достатньої доказової бази для притягнення членів вказаних організованих груп до кримінальної відповідальності. З огляду на вищезазначене, перед криміналістичною наукою, оперативною та слідчою практикою органів досудового розслідування стоїть важливе завдання науковообгрунтованої розробки, впровадження, постійного вдосконалення й використання не тільки родових криміналістичних характеристик організованої злочинності, але й криміналістичних характеристик окремих видів злочинів, що вчинені у різних формах співучасті, зокрема, контрабанди. Відомості цих характеристик (альтернативу яким інколи бачать у механізмі злочину), як справедливо вважають Р.С. Бєлкін, І.Е. Биховський, В.К. Лисиченко [1] та інші вчені, матимуть суттєве значення для формування оперативних й слідчих версій; конкретизації обставин, які підлягають встановленню й доказуванню у даній категорії справ; проведення першочергових і подальших слідчих дій, окремих оперативно-розшукових заходів, використання загальнодержавної та міждержавних баз криміналістичної інформації і т. ін.
Необхідною умовою якісного розслідування контрабанди, вчиненої у співучасті, насамперед, є правильна кваліфікація скоєного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Деякі особливості кваліфікації та розслідування контрабанди, вчиненої у формах співучасті 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок