Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і суть кримінально-процесуального права та кримінального процессу

Поняття і суть кримінально-процесуального права та кримінального процессу

Назва:
Поняття і суть кримінально-процесуального права та кримінального процессу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ТЕМА № 1.Поняття і суть кримінально-процесуального права та кримінального процессу
Суть і поняття кримінального процесу. Мета та завдання кримінального процесу і його місце в боротьбі зі злочинністю. Кримінальний процес як система кримінально-процесуальних дій і відносин.
Кримінально-процесуальне право: система, структура, джерела. Конституція України та система процесуальних норм. Структура та особливості і кримінально-процесуальних норм. Структура і система Кримінально-процесуального кодексу України. Чинність кримінально-процесуального закону в часі і просторі, за колом осіб. Значення керівних роз'яснень Пленуму Верховного Суду України для кримінально-процесуальної діяльності. Значення наказів, інструкцій Генерального прокурора України і Міністерства внутрішніх справ України для діяльності органів дізнання і досудового слідства.
Кримінально-процесуальна форма, процесуальні гарантії правосуддя, їх поняття і значення. Процесуальні функції, їх поняття і види.
Стадії кримінального процесу, їх поняття і система.
Кримінально-процесуальні правовідносини: поняття, структура, особливості.
Процесуальні строки та процесуальні витрати.
Місце і роль науки кримінального процесу в системі правових наук. Завдання науки кримінального процесу.
Зв'язок кримінального процесу з криміналістикою, кримінальним правом, з оперативно-розшуковою діяльністю ОВС, іншими суміжними галузями права і спеціальних знань.
Система курсу кримінального процесу. Значення вивчення кримінального процесу для фахівців юристів.
 
.
ТЕМА № 2. Принципи кримінального процесу
Поняття і значення принципів кримінального процесу. Демократичні основи правосуддя в Україні та їх подальше вдосконалення.
Система принципів кримінального процесу. Принципи кримінального процесу, закріплені в Конституції України.
Поняття, зміст і значення принципів кримінального процесу: встановлення об'єктивної істини; забезпечення захисту прав і свобод людини; недоторканність сфери особистого життя; недоторканність особи; недоторканність житла, забезпечення таємниці листування, телефонних та шших розмов, телеграфної і поштової кореспонденції; забезпечення таємниці банківських вкладів; непорушність права власності; повага та захист честі і гідності людини; презумпція невинуватості обвинувачуваного; рівність людей перед законом і судом; гарантованість доступу до правосуддя та забезпечення права на судовий захист, здійснення правосуддя тільки судом; забезпечення обвинувачуваному права на захист; недопустимість примушування до свідчень проти самого себе, членів своєї сім'ї і своїх близьких родичів (свобода самовикриття та викриття близьких); забезпечення безпеки учасників кримінального процесу; допустимість застосування примусових і запобіжних заходів лише в разі крайньої необхідності; допустимість притягнення до кримінальної відповідальності лише за умови доведеності вини; незалежність слідчого; забезпечення ознайомлення особи, що притягується до відповідальності з обвинуваченням і допустимість судового розгляду справи тільки в рамках пред'явленого обвинувачення; прокурорський нагляд за забезпеченням законності на досудових стадіях та підтримання обвинувачення в суді прокурором; публічність; гласність судового розгляду справи; незалежність суду і підкорення його тільки законові; змагальність і диспозитивність; безпосередність та усність судового процесу; таємниця наради судців; обов'язковість рішень суду; свобода оскарження процесуальних дій і рішень, забезпечення можливості касаційного та апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції; державна мова судочинства; реабілітація невинуватих; документованість; законність; толерантність; гуманізм, справедливість.
Взаємозв'язок і взаємообумовленість принципів кримінального процесу.
ТЕМА № 3. Учасники кримінального процессу
Поняття учасників (суб'єктів) кримінального процесу, їх класифікація.
Державні органи і посадові особи, які здійснюють кримінальне судочинство.
Суд — орган правосуддя. Склад суду. Виняткові повноваження і за Конституцією України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття і суть кримінально-процесуального права та кримінального процессу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок