Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Банківське право

Банківське право

Назва:
Банківське право
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
з дисципліни „Банківське право”


Правовий статус філіалів і представництв комерційних банків
Історія і принципи оподаткування діяльності банків в період з 1991 по 1997 роки
Вищим органом управління НБУ являється:
Керівництво НБУ ставить питання про ліквідацію КБ у разі:
Список літератури


1. Правовий статус філіалів і представництв комерційних банків
Реєстрацію комерційних банків веде Національний банк України шляхом їх внесення до Республіканської книги реєстрації, тільки після цього вони набувають статус юридичної особи і можуть виконувати свої функції.
Порядок створення і реєстрації комерційних банків регламентується статтею 22 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та тимчасовим Положенням "Про порядок створення, реєстрацію комерційних банків та здійснення нагляду за їх діяльністю", затвердженим на засіданні Правління Національного банку України, протокол N 16 від 17 липня 1992 р.
Для реєстрації банку в Національний банк України необхідно подати такі документи:
1. Заява про реєстрацію банку;
2. Установчі документи, тобто договір зборів засновників, статуту, протоколу про прийняття статуту і призначення керівних органів банку;
3. Економічне обґрунтування створення банку, включаючи розрахунковий баланс і розрахунок плану доходів, витрат і прибутку на кінець першого року діяльності;
4. Бухгалтерські баланси акціонерів (учасників);
5. Висновок аудиторської організації, яка має ліцензію НБУ, про фінансовий стан засновників.
При відсутності аудиторських організацій перевірку здійснює обласне управління НБУ;
6. Відомості про професійну придатність голови правління і головного бухгалтера банку, рекомендованих засновниками (у вигляді витягу із трудової книжки і диплому: про вищу економічну освіту і стаж роботи в банківській системі не менше 3-х років);
7. Копія платіжного документу про попередню сплату за реєстрацію банку;
8. Копія звіту про проведення відкритої підписки на акції, прийнятого Мінфіном України, а також списку акціонерів банку;
9. Довідка про наявність і технічний стан приміщень банку, договір про його оренду не менше як на 5 років;
10. Висновки обласного Управління НБУ за місцем розміщення банку про достовірність наданих документів і відомостей.
Зміст статуту, протоколів, інших документів більш детально можна уточнити в розділі 2 вищевказаного Тимчасового положення.
Строк розгляду документів, які надійшли на реєстрацію до НБУ, не повинен перевищувати одного місяця. У випадку його перевищення без поважних причин НБУ виплачує засновникам 0,01% від статутного фонду за кожний день прострочки реєстрації.
Поважні причини прострочки реєстрації обумовлені в ст.22 Закону "Про банки і банківську діяльність". Основні з них - порушення порядку створення банку, неякісно, неповно надані документи, незадовільний фінансовий стан засновників, професійна нездатність керівництва банку і т.п.
Нотаріально завірені зміни і доповнення, які внесені до установчих документів банку у відповідності до ст.22 Закону України "Про банки і банківську діяльність", у місячний строк подаються в обласне управління НБУ за місцем розміщення комерційного банку. Після перевірки обгрунто-ваності та законності змін обласне управління надсилає пакет документів до Національного банку України для реєстрації.
Зміни вступають в силу з моменту їх внесення до Республіканської книги реєстрації банків.
Зміни адреси, телефону і телетайпа комерційний банк зобов'язаний повідомити в НБУ у тижневий строк Порядок змін в установчих документах передбачено в розділі 3 "Тимчасового положення про порядок створення, реєстрації комерційних банків і здійснення нагляду за їх діяльністю"..
Порядок створення і реєстрації представництв і філіалів банків на території України і за її межами передбачений статтями 19 і 25 Закону України "Про банки і банківську діяльність" і в розділі N 4 Тимчасового положення НБУ "Про порядок створення, реєстрації комерційних банків і здійснення контролю за їх діяльністю" від 17.07.1992 р.
Представництва банків створюються з дозволу Національного банку для проробки організаційних питань міжбанківських відносин і відкриття філіалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Банківське право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок