Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання розрахунків субєктів господарювання

Правове регулювання розрахунків субєктів господарювання

Назва:
Правове регулювання розрахунків субєктів господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
1. Правове регулювання розрахунків субєктів господарювання

Розрахункові правовідносини - це урегульоване правом особливе коло суспільних відносин процедурного характеру, які дозволяють здійснити передачу-одержання коштів у різноманітних майнових зобов'язаннях.

Основа правової регламентації розрахунків готівкою - Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування і послуг" від 6 липня 1995 р. у редакції Закону від 1 червня 2000 р. (далі - Закон про РРО) і Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 19 лютого 2001 р.

Стаття 3 Закону про РРО встановлює обов'язок суб'єктів підприємництва при розрахунках готівкою в сфері торгівлі, суспільного харчування і послуг використовувати надлежаще зареєстровані реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), тобто чи пристрої програмно-технічні комплекси з реалізованими фіскальними функціями, а також розрахункові книжки з номерними розрахунковими квитанціями і книги обліку розрахункових операцій. Ці ж вимоги поширюються на безготівкові розрахунки в зазначених сферах з використанням платіжних карток, платіжних чеків і жетонів.

В окремих випадках РРО, розрахункові книжки і книги обліку розрахункових операцій у розрахунках готівкою не застосовуються. Так, у випадку продажів підприємствами продукції власного виробництва розрахунки виробляються через каси підприємств з оформленням прибуткових або видаткових касових ордерів. При продажі проїзних і перевізних документів оформляються квитки, квитанції, талони і т.п. Однак у будь-якому випадку споживачу повинний бути виданий розрахунковий документ установленої форми на суму проведеної операції (касовий чи товарний чек, квитанція, квиток і ін.).

Розділ V Закону про РРО встановлює штрафи у відношенні суб'єктів господарювання за непроведення розрахунків через РРО, неоформлення розрахункового документа, проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки у встановлених випадках. Посадові особи і працівники суб'єктів господарювання за порушення порядку проведення розрахунків зі споживачами залучаються до адміністративної відповідальності по статті 155-1 КУАП.

Положення про ведення касових операцій є обов'язковим для всіх діючих на території України юридичних осіб (крім банків і органів зв'язку) незалежно від форм власності і виду діяльності, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємництва (далі - суб'єкти господарювання).

Суб'єкти господарювання, що мають поточні рахунки в банках, зобов'язані зберігати кошти на цих рахунках. Одержання готівки виробляється з поточних рахунків у банках по оформлених чекових книжках. Готівка повинна витрачатися винятково на визначені в чеку мети, не суперечному чинному законодавству України. Суб'єкти господарювання повинні надавати обслуговуючому банку (по його вимозі) платіжні і розрахункові документи, що підтверджують цільове використання готівки. У цьому виявляються контрольні функції банків.

Розрахунки готівкою суб'єктів господарювання між собою, а також із громадянами можуть здійснюватися за рахунок засобів, отриманих з кас банків, а також за рахунок виторгу, отриманої від реалізації товарів (робіт, послуг), інших касових надходжень (наприклад, внесок засновників у статутний фонд підприємства). Виключення встановлене для суб'єктів господарювання з непогашеною податковою заборгованістю, що вправі витрачати готівку, отриману винятково в банку. Ціль обмеження - домогтися надходження всього наявного виторгу боржників на поточні банківські рахунки для погашення податкової заборгованості, що стягується насамперед з поточних рахунків.

Сума платежу готівкою одного суб'єкта господарювання іншому суб'єкту господарювання не повинна перевищувати 3 тис. грн. протягом одного дня незалежно від кількості платіжних документів. Однак кількість суб'єктів господарювання, з якими можуть проводитися розрахунки протягом дня, не обмежується. Платежі понад зазначену суму повинні здійснюватися винятково безготівковим способом. Дія даного правила не поширюється на розрахунки суб'єктів господарювання з громадянами.

Підприємства зобов'язані дотримуватися ліміту залишку готівки в касі - максимальний розмір грошової суми, що може знаходитися в касі підприємства на кінець дня, і встановлений банком відповідно до нормативних актів НБУ і з урахуванням особливостей господарської діяльності підприємства (режим і специфіка роботи, віддаленість від банку, розмір касових оборотів, графік роботи інкасатора). Сільськогосподарські підприємства самостійно встановлюють собі ліміти каси, але зобов'язані їхній дотримувати протягом року. Ліміт каси не встановлюється селянсько-фермерським господарствам, що здійснюють винятково операції із сільгосппродукцією, і фізичним особам - суб'єктам підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Правове регулювання розрахунків субєктів господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок